100 фото стильних ідей в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото стильних ідей в інтер’єрі


Зміст:

  1. Особливості та переваги бра
  2. Види
  3. Настінні бра для спальні
  4. Приліжкові бра
  5. Бра над тумбочкою
  6. Як правильно повісити бра у спальні

Створення інтер’єру в спальні є досить трудомістким, але захоплюючим процесом. А грамотна розстановка предметів меблювання та гармонійне поєднання різноманітних аксесуарів дозволять створити максимально затишну атмосферу відповідно до модних тенденцій. Не останню роль цьому питанні грає освітлення, саме правильне розосередження його джерел по периметру кімнати, і найбільш вдалим варіантом у разі вважається використання світильників бра. Про те, які види бра використовуються в облаштуванні спальні, як визначити правильну висоту для встановлення світильників і чим керуватися при виборі потрібної моделі ви дізнаєтеся далі.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Бра для спальні – особливості та переваги

У перекладі з французької мови слово «бра» означає «важіль» або «рука», а джерело світла з однойменною назвою є компактним світильником, який кріпиться до стіни за допомогою спеціального підвісу. Використання в інтер’єрі подібних джерел освітлення допомагає створювати розсіяне або спрямоване світло, що дозволяє акцентувати увагу на певній зоні або підвищити рівень освітлення всієї кімнати. Такі світильники можна застосовувати як додаткове джерело світла або спільно з іншими освітлювальними приладами, наприклад, люстрою стель.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Бра практично не займають місця, що дуже актуально для спалень з невеликою площею. Мати в своєму розпорядженні подібні освітлювальні прилади можна безпосередньо над ліжком і в будь-якому іншому місці. Всі подібні вироби не потребують якогось особливого догляду і, як правило, мають привабливий вигляд і досить різноманітний дизайн.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Які бувають бра

Як і багато інших предметів інтер’єру, світильники бра мають безліч видів, класифікація яких здійснюється з урахуванням певних критеріїв. Для цього враховується тип пристрою, використовувана лампа, спосіб увімкнення та вимкнення освітлювального приладу, а також дизайн світильника та вид плафона.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Бра з корпусом, що повертається, оснащені гнучкою, вбудованою в світильник, арматурою, яка дозволяє змінювати при необхідності напрям світла.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Стаціонарні моделі світильників розподіляють світло більш неуважно. Працюють сучасні моделі бра за допомогою кнопки, важеля, шнура з наступним підключенням до розетки та сенсорного механізму. Для безпосереднього освітлення кімнати використовують лампи розжарювання, світлодіодні, енергозберігаючі або галогенні лампи.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Що стосується плафонів і дизайну оформлення всього освітлювального приладу в цілому, то в цьому випадку ви можете віддати перевагу виробу у вигляді підвіски, бутона або будь-якої геометричної фігури, вибрати один із бра у вигляді канделябра, свічки або ліхтаря.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Класичні моделі мають схожість з простими і лаконічними видами люстр.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Освітлювальні прилади у вінтажному стилі найчастіше оснащені кованими деталями та різними вензелями.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Для виготовлення бра у стилі модерн характерне використання екоматеріалів.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Настінні бра для спальні

У більшості прикладів настінні бра розташовують над предметами, які потребують додаткового освітлення, наприклад, невелика полиця, тумбочка, ваза, красива картина або крісло, і до певної міри більше виконують декоративну функцію.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Кріпляться дані моделі до стіни і можуть бути виготовлені в різних конфігураціях. Це можуть бути одинарні або подвійні світильники, вироби із закритими плафонами геометричної форми, які дуже близько притиснуті до стіни та повністю закривають лампу, або варіанти з оригінальним абажуром, а також бра у формі кольорів, келихів, свічок чи незвичайних чаш. Все залежить від смакових переваг господарів спальні та загального стилю оформлення.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Головні функції таких бра приємно розсіювати світло і створювати затишну та розслаблюючу атмосферу.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Приліжкові бра

На відміну від попередньої пропозиції ліжкові моделі бра вважаються більш функціональними і корисними. Мають такі види приладів безпосередньо над узголів’ям ліжка або з боків від нього, в результаті чого потік світла спрямований на кожне спальне місце. При цьому важливо розмістити світильник так, щоб вам було зручно дотягуватися рукою до вимикача без потреби вставати з ліжка.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Завдяки такому освітленню можна читати вечорами або займатися рукоділлям, не вдаючись до використання загальних джерел освітлення. Більш того, багато видів ліжок бра оснащені спеціальним поворотним механізмом, завдяки якому при необхідності можна направити напрямок світла в будь-який бік.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Бра над тумбочкою

Всі ми знаємо, що найбільш поширеним і простим варіантом використання додаткових світильників в інтер’єрі спальні вважається спосіб встановлення на тумбочки невеликих торшерів, що дозволяє висвітлити узголів’я ліжка і не вдаватися до додаткового свердління стін. Однак останнім часом все більше уваги прикуто до розміщення підвісного бра безпосередньо над тумбочкою.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Подібна пропозиція грунтується в першу чергу на безпеці, адже ви не змахнете настінне бра, коли поправлятимете ковдру і тим більше не зможете перекинути світильник рукою під час сну. Крім цього, подібне розміщення джерела освітлення дозволить максимально захистити сплячого поруч людини від попадання світла, а також сприятиме швидкому знаходженню потрібних предметів у тумбочці або на її поверхні. У цьому випадку замість абажура можна розмістити на тумбі рамки із фотографіями, будильник, книгу або планшет.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Як правильно повісити бра у спальні

Як показує практика, якихось суворих правил і рекомендацій щодо встановлення та розташування світильників бра в приміщенні немає. Дизайнери просто пропонують на цей рахунок низку рекомендацій, які допоможуть змінити зовнішній вигляд інтер’єру, і спрямовані на створення комфортної, затишної атмосфери у відповідність до загальноприйнятих заходів, що стосуються безпеки використання освітлювальних приладів у житловому приміщенні.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Рекомендована висота для кріплення бра на стіні становить від 12 до 16 м від рівня підлоги. Однак цей показник може змінюватись в залежності від функціонального призначення світильника та розмірів предметів меблювання. Що стосується відстані від бра в області тумбочки до подушки, що лежить на ліжку, то в цьому випадку даний проміжок повинен становити від 1 м до 1,2 м. Актуальна висота кріплення настінного бра над ліжком — від 20 до 30 см вище узголів’я ліжка. Якщо ж ця деталь досить висока, то в цьому випадку слід розташувати світильники з боків ліжка.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

У випадках, коли є необхідність використання додаткового освітлення для туалетного столика, слід закріпити настінне бра на рівні плечей. Також можна виділити світлом різні деталі інтер’єру та полички з декоративними елементами, про що ми вже згадували вище, або висвітлити темніші куточки спальні.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Світильники бра в інтер’єрі спальні – це не тільки гарний та вишуканий аксесуар, але й додаткове джерело освітлення, за допомогою якого можна створити дивовижну атмосферу комфорту та спокою. Головне заздалегідь визначитися з функціональними зонами кімнати та дотримуватись усіх заходів безпеки.

100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі 100 фото стильних ідей в інтер'єрі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *