100+ фото [Современные дома 2019]
Якщо брати до уваги будівництво приватного будинку, то, безумовно, лідируюче місце займає будинок з мансардою, що постійно набирає популярності і звертає на себе все більше уваги. Причиною цього є його конструкція та приховані можливості щодо збільшення корисної житлової площі. Особливістю є те, що витрати на будівництво стають набагато меншими, ніж при звичайному будівництві будинку з такою самою площею.
Організація простору
Мансарда — горищне приміщення, що використовується і облаштовується як житлова кімната або кілька кімнат. Традиція використовувати мансарду як житлове приміщення з’явилася ще сотні років тому, коли люди з бідних сімей були змушені жити на горищі. Сьогодні все стало трохи інакше, і сучасна мансарда має великий запас функціональності, практично замінюючи цілий поверх будинку.
На такому горищі можна облаштувати спальню, зробити панорамні вікна, або ж спорудити спортивний зал для активного дозвілля. Крім того, мансарда часто дуже простора і запускає великі потоки природного світла, тут можна зробити особистий кабінет, великий ігровий майданчик для дітей. Дизайнери радять замислитись і над варіантом, щоб тут облаштувати санвузол, що дозволить заощадити простір на першому поверсі будинку, зробивши кухню та вітальню більш просторими для прийому гостей чи галасливих компаній. Загалом усе залежить від фантазії господаря та його фінансових можливостей.
Плюси та мінуси будинку з мансардою
Будівництво будинку з мансардою має ряд переваг у порівнянні з іншими типами будинків, адже не дарма такий тип будівлі стає все більш популярним. Серед переваг слід зазначити:
- Економічний зиск. Будівельні роботи не дуже дорогі, а використання мансарди як житлові кімнати дозволить заощадити суттєві кошти.
- Збільшення площі. За допомогою мансарди корисну площу можна істотно збільшити, тут головне правильно використовувати горищне приміщення.
- Простота встановлення. Спорудити мансарду справа не складна, проводити системи комунікації сюди просто, достатньо лише протягнути їх з першого поверху будинку.
- Зменшення теплових втрат. За рахунок гарного облаштування та утеплення мансарди можна досягти меншої втрати тепла, що спричинить суттєву економію грошей.
- Поступове вливання коштів. Якщо не вистачає грошей на облаштування мансарди, це не біда, адже для проживання є перший поверх, а горищне приміщення можна оснащувати поступово.
- Варіативність. Як саме використовувати мансарду і що тут зробити — це справа вибору кожного в залежності від його переваг. На горищі можна зробити і спальню, і дитячу і навіть більярдну, все це залежить лише від того, що буде вигідніше та цікавіше для мешканців будинку.
Переваги такого будинку ми розглянули, тепер можна поговорити і про недоліки:
- Відповідність нормам. Будинок з горищем повинен відповідати встановленим нормам і вимогам, інакше будинок промерзатиме, а термін його експлуатації може суттєво скоротитися.
- Встановлення мансардних вікон. Використання таких вікон задоволення дороге, тому що вони мають специфічний профіль, а також не так просто встановлюються, тому вони можуть бути вдвічі дорожчими, ніж звичайні вікна.
- Погіршення природного висвітлення. У зимовий період сніг це справа звичайна, якщо ж опадів буде занадто багато, то вони просто зав’ялять вікна, а отже, природне освітлення буде зіпсованим.
Особливості
Якщо на мансарду робиться велика ставка і їй приділяється важлива роль, то потрібно подумати про особливості та врахувати їх для того, щоб горище не було просто холодним приміщенням.
особливості:
- Теплоізоляція Потрібно подбати про те, щоби тут не було холодно, інакше в зимовий час тут неможливо буде перебувати.
- Гідроізоляція. Потрібно ретельно підійти до цього питання інакше з’явиться ризик, що вода під час дощу чи снігу почне потрапляти усередину будинку, а це, в принципі, неприпустимо.
- Правильне використання матеріалів. При будівництві потрібно використовувати легкі оздоблювальні матеріали та меблі, оскільки велике навантаження спричинить тріщини в фундаменті та стінах.
- Цілісність простору. Найкраще робити мансарду цілісною, якщо ж потрібно розділяти її на кімнати, то в якості стіни, що розділяє, краще використовувати гіпсокартон, так як він легкий і досить міцний.
Утеплення мансарди
Для того, щоб можна було використовувати мансарду як житлову площу, потрібно подбати про додаткову теплоізоляцію. Монтаж утеплювачів має свої складності, так як потрібно все утеплювати максимально якісно, не можна забувати про утеплення фронтонів та розжолобків. Потрібно вибирати матеріали, що мають хороші пароізоляційні показники, важливо враховувати екологічність матеріалів, їхню сумісність із можливістю проживання у такій кімнаті. Найкраще довірити цю справу фахівцям, оскільки помилка призведе до великих фінансових втрат та неминучих проблем.
Інтер’єр горищного приміщення
Зараз наймоднішим варіантом стане оформлення мансарди у стилі кантрі, еклектики чи шале. Балки за таких стилів залишаються відкритими, меблі встановлюються дерев’яні, ручної роботи або з різьбленням. Вікна залишають відкритими, робиться акцент на в’язані пледи, а підлогу прикрашають шкурами тварин або дорогими килимами.
Сімейні пари дуже часто віддають перевагу романтичному провансу з рожевими тонами, світлими меблями та великою кількістю декору. У такому випадку стіни обшивають гіпсокартоном, після чого вони піддаються фарбуванню, вікна прикрашаються шторами, а полиці на стінах залишаються сувенірами та іншими дрібницями.
Загалом розстановку меблів можна робити, враховуючи особисті смаки та побажання, проте важливо при цьому орієнтуватися на особливості планування та даху.
Нюанси, які необхідно враховувати:
- При двосхилим даху установка шафи неможлива, доведеться вигадувати щось інше (шафу можна замінити полицями або комодом).
- Установка сходів – один з обов’язкових етапів, якому потрібно приділити пильну увагу. Потрібно продумати розташування сходів так, щоб вони були максимально корисними, але при цьому займали мінімум простору, до того ж потрібно подбати про безпеку, виключити ризики отримання травм.
- Висвітлення. Потрібно зайнятися не лише природним, а й штучним освітленням. Якщо правильно поєднувати їх і досягти хорошого освітлення, то можна привнести нотку оригінальності та легкого шарму, що зробить це приміщення улюбленою частиною будинку.