100 фото найкращих варіантів дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото найкращих варіантів дизайну


Кожен власник приватного будинку бажає бачити максимально цікавий та привабливий дворик, ландшафтний дизайн якого не тільки радуватиме око, а й зможе викликати нотку заздрості у сусідів. Зараз в мережі інтернет можна знайти безліч фотографій дворів, які вразять своєю унікальністю та оригінальністю. Найкраще звертати увагу на двори, які чудово поєднуються у стилі з будинком та іншими спорудами на земельній ділянці. Створити гарний ландшафтний дизайн двору можна самостійно, втіливши свої фантазії або скориставшись готовим варіантом із мережі. Для того, щоб створити стильне та унікальне подвір’я мало одного бажання треба враховувати всі правила, нюанси та тонкощі по озеленення та зонуванню простору.

100 фото найкращих варіантів дизайну

100 фото найкращих варіантів дизайну

Зонування простору

Під час вибору оптимального стилю оформлення двору потрібно зайнятися його зонуванням. Для того, щоб двір був зручний в експлуатації, він повинен мати такі зони та майданчики:

 • Спеціальні розділові доріжки.
 • Паркування для автомобілів гостей та родичів.
 • Куточок для дозвілля (альтанка або просто лавка біля квітів).
 • Господарська споруда (сарайчик або будиночок для різних речей).
 • Квітники та клумби.
 • Штучне водоймище.
 • Архітектурні твори та форми.

100 фото найкращих варіантів дизайну

100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Пропрацювавши над кожним пунктом списку, можна створити ідеальний приватний двір, однак потрібно враховувати, що кількість зон може бути збільшена. Наприклад, якщо в будинку є діти, то потрібно подбати про наявність дитячого майданчика. Якщо ж мешканці будинку активні люди і люблять відпочинок, але не хочуть далеко їхати, можна передбачити місце для шашликів, басейн. Для поціновувачів східних стилів незамінним елементом ландшафтного дизайну стане стильний японський сад.

100 фото найкращих варіантів дизайну

Якщо територія невелика, то доведеться поєднувати деякі зони, які зможуть трансформуватися одна в одну або легко і швидко забиратися при необхідності.

Декоративний поділ зон

Для візуального розмежування території найкраще використовувати дворове озеленення. Також для того, щоб розділити двір на зони можна використовувати живоплоти, декоративні кущі або якісь цікаві квіти. Дитячий майданчик або зону для пікніка можна обнести парканом або огорожею з гілок та плетінь. Для стильного оформлення переходів з однієї зони в іншу краще використовувати арки, а щоб вони виглядали ефектніше краще використовувати кучеряві по них квіти.

100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Якщо на ділянці буде альтанка або тераса, але грошей на них не вистачає, то можна скористатися альтернативою, замінивши їх на полегшену перголу, оточити її квітами. На відкритих територіях можна використовувати екрани та ширми з натуральних матеріалів. Такі елементи завжди створюють унікальний дизайн, а виготовляти їх краще вручну. Як матеріал можна використовувати бамбукові циновки, лозу і річкові щити. Такі ширми являють собою не тільки декоративний вигляд, але й допоможуть зонувати простір, створять тінь та захистять від вітру. В одному з далеких кутів двору за кущами і квітами можна розташувати невеликий сарай або курінь, який стане елементом, що доповнює ландшафтний дизайн, а також місцем для дітей, де вони зможуть пограти.

100 фото найкращих варіантів дизайну

Доріжки та майданчики

Паркувальне місце без особливого оформлення виглядає нудно і не особливо красиво, те саме стосується і окремих стежок, що ведуть від однієї будівлі до іншої. Зовні це має убогий вигляд і може зіпсувати все приємне враження. Для того, щоб двір виглядав набагато цікавіше, краще використовувати доріжки та майданчики, що вимащуються з різних матеріалів.

Як використані матеріали можна розглядати:

 • Граніт.
 • Бетонні та дерев’яні плити.
 • Бруківку.
 • Натуральний камінь.

100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Під час прокладання доріжок не обов’язково розміщувати матеріал впритул. Наприклад, між плитами можна залишити невеликі проміжки, після чого засипати їх піском чи галькою. Також як альтернативу можна використовувати садову траву, а потім висадити тут невеликі квітучі рослини, що покриватимуть плити і створюватимуть враження, що йдеш килимовою доріжкою. Серед рослин найкраще підходять для цього гвоздика та чебрець, але це не важливо, головне використовувати рослини карликових розмірів.

Доріжки, що знаходяться максимально близько до будинку, повинні мати строгий стиль, найкраще викладати їх з бруківки. Якщо ж цей варіант не влаштовує, то можна використовувати цеглу (як білу, так і червону) або бетон. На інших ділянках, наприклад, біля зони відпочинку або ближче до штучного водоймища можна застосувати матеріал з неправильними формами, що матиме різні габарити. Також можна не зупинятися на одному конкретному матеріалі, а зробити їхню комбінацію, що також буде ефектно виглядати. При укладанні доріжок головне орієнтуватися на стиль фасаду таким чином, щоб все гармонійно поєднувалося між собою та створювало єдину картину.

100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Озеленення двору приватного будинку

Після того, як простір був розмежований, а доріжки та функціональні місця позначені, слід зайнятися озелененням. Під час цього процесу потрібно вибрати правильне розташування рослин, при цьому слід враховувати їх розміри та час цвітіння. Спочатку потрібно розміщувати дерева, великі чагарники. Ці рослини зможуть створити орієнтир, зробити місця з тінню, що будуть захищені від вітру та інших примх.

Найефектніші та оригінальні рослини краще розсадити окремо, таким чином акцентувати увагу на них, виділяючи ці елементи із сірої маси. Під одним з великих дерев можна встановити невелику лаву або кругову лавочку. Звичайний зелений лужок можна прикрасити яскравими квітами або кущами, для обмежувального бордюру найкраще використовувати ялівець.

100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Найчастіше для озеленення використовують квіти яскравих тонів. З колоній рослин можна створювати унікальні однотонні чи різнокольорові полотна, клумби. При посадці квітів потрібно знати їх період цвітіння, щоб створювалася єдина картина, що зможе тішити погляд цілий рік. Для того щоб взимку квітник не був нудним, його можна розбавити хвойними рослинами, що привертатимуть увагу в будь-яку погоду.

100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Якщо ліньки постійно стригти газон, то у дворі можна розставити вазони з різними рослинами. Взимку вони забиратимуться в тепле приміщення, а навесні знову виноситься назовні. Роблячи таким чином, можна виростити на своїй ділянці теплолюбну рослину: мандарин, лимон, кипарис і так далі. Також можна прикрасити клумбу овочевими та ягідними культурами. Влітку вони прикрашатимуть територію, а восени потішать своїм смаком.

На завершення практично готове приватне подвір’я прикрашають декоративними елементами, скульптурами, фонтанами та іншими привабливими штучками. 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну100 фото найкращих варіантів дизайну 100 фото найкращих варіантів дизайну

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *