100 фото найкращих рішень у дизайні
Зміст:
- Особливості дизайну
- Планування великої передпокою
- Ідеї для маленької передпокою
- Секрети облаштування вузької передпокою
- Передпокій з гардеробною
- Як вибрати шафу в передпокій
- Планування передпокою зі сходами
- Особливості планування кухні-передпокою
Процедура формування інтер’єру будинку чи квартири обов’язково передбачає поетапний підхід до цього питання. Іншими словами – до облаштування кожної кімнати слід підходити окремо та з відповідальністю. Спонтанність і поспіх у цьому випадку не найкращі радники. Крім цього, слід обов’язково враховувати площу обладнаного приміщення та його особливості, а не тільки відштовхуватися від власних смакових уподобань.
Сьогодні ми пропонуємо поговорити про планування передпокою, оскільки саме ця кімната формує перше враження про своїх господарів і задає тон загальному інтер’єрному стилю житла. Мета нашого обговорення – розкриття зовнішніх характеристик та функціональних можливостей передпокою. Приєднуйтесь, буде цікаво!
Планування передпокою: особливості дизайну
Для багатьох з нас поняття «оформлення дизайну інтер’єру» включає втілення в реальність незвичайних дизайнерських ідей, які повинні бути обов’язково пов’язані з нашими фантазіями. Однак, як показує практика і стверджують фахівці, подібне явище правдиве лише на половину.
Приступаючи до створення дизайну, необхідно обов’язково враховувати деякі правила. У процесі облаштування передпокою з невеликою площею краще відразу відмовитися від ідеї розташувати в ній багато меблів, а для власної зручності заздалегідь скласти план з чітким розподілом приміщення на зони.
Якщо вам до смаку яскраві та насичені кольори, то в цій кімнаті слід використовувати їх як невеликі акценти. Основна колірна гама повинна залишатися м’якшою і приглушеною.
Також не варто забувати про потреби кожного члена сім’ї та загальну стилістику інтер’єру прилеглих кімнат. Класичний передпокій, наприклад, буде безглуздо виглядати на тлі кімнат у стилі хай-тек чи модерн.
Планування великої передпокою
Облаштування просторої передпокою дуже часто спокушає господарів на придбання великої кількості меблів, які обов’язково потрібно розставити по всьому периметру. Проте дизайнери не рекомендують піддаватися такому пориву та поспішати змушувати тумбами чи шафами кожен сантиметр.
Найбільш правильним і раціональним рішенням у цьому випадку буде покупка кількох містких шаф та поділ приміщення на функціональні області, а саме вхідну зону, місце для зберігання речей, взуття та саму передпокій, через яку можна пройти в одну з прилеглих кімнат. Здійснюється подібне дизайнерське рішення за допомогою підвісної стелі з точковим освітленням, комбінування оздоблювальних матеріалів, установки перегородок або полиць з гіпсокартону.
Ідеї планування для маленької передпокою
Оформлення невеликої за площею передпокою ґрунтується на економії кожного сантиметра, тому в даному прикладі необхідно дотримуватись певних правил. В першу чергу, це мінімальна кількість меблів, яка може бути замінена місткою та багатофункціональною шафою-купе або відкритими полицями.
Не менш корисним рішенням буде задіяння за допомогою шаф або стелажів кутів передпокою. При виборі колірної гами фахівці рекомендують відмовитись від темних тонів та використовувати в інтер’єрі відтінки одного кольору.
Візуально розширити простір допоможе дзеркало.
А ось з великою кількістю декоративних елементів експериментувати не варто, оскільки на невеликій площі різні дрібниці відразу стають помітними і роблять інтер’єр електичним.
Секрети облаштування вузької передпокою
Не дивлячись на те, що вузька передпокій дуже часто залишається без уваги, дизайнери пропонують дуже цікаво і з користю використовувати таке приміщення. Використовуючи нескладні прийоми можна як розмежувати незручну площу на функціональні зони, а й розширити простір. Зонування у вузькому передпокої забезпечується шляхом встановлення стель різного рівня, використання різних матеріалів для обробки поверхонь, а також за допомогою поєднання кількох стильових рішень.
Візуальне розширення простору відбувається за рахунок установки дзеркал, комбінованого освітлення та створення ефекту «падаючої» стіни, або іншими словами установки арки між стінами.
Передпокій з гардеробною
Оскільки початкове призначення приміщення передпокою в певному роді полягає у зберіганні різних речей, дуже багато господарів облаштують у ньому вбиральню. Особливо часто подібне дизайнерське рішення зустрічається у дизайні просторих передпокоїв. Однак при грамотному розміщенні акцентів створити щось подібне можна і в кімнатах з більш мініатюрною площею.
Головна функція вбиральні — розмістити всі потрібні для господаря речі і тим самим розвантажити решту кімнат.
Як правило, вбиральня в передпокої являє собою містку шафу, яка може бути вбудованою в нішу, кутовою або корпусною, з відчиненими дверима або за типом купе. Не менш оригінальним і модним рішенням можна назвати відкриті вбиральні, що розташовуються вздовж однієї зі стін.
Як вибрати шафу в передпокій
Як ми вже говорили вище, встановлення такого предмета меблів у передпокої, як шафа, дозволить підвищити функціональність кімнати і зробить її затишнішою. При цьому просто купити шафу, що сподобалася вам у меблевому магазині, і впровадити його в інтер’єр передпокою не зовсім правильно. Такий громіздкий аксесуар має бути не тільки красивим, але й зручним, містким і, звичайно, підходити за габаритами до площі приміщення та поєднуватися зі стилем інтер’єру. Це може бути одна з модульних конструкцій, вбудована конструкція, модель із серії корпусних виробів або шафа-купе. Також можна звернути увагу на настінні або навісні шафи, які вдало перекочували з інтер’єру інших кімнат до передпокою.
Планування передпокою зі сходами
Власники приватних двоповерхових будинків з власного досвіду знають, наскільки важливо правильно облаштувати передпокій зі сходами, оскільки саме ця конструкція відповідає за їх безпечне та безперешкодне переміщення між кімнатами. Облаштовують сходи, як правило, у передпокої біля вхідних дверей, а для її оформлення враховують загальний стиль інтер’єру, визначаються з матеріалами та з виглядом конструкції.
Сходи можуть бути прямі або гвинтові, монолітні, больцеві або підвісні. Що стосується простору під нею, то тут можна облаштувати санвузол, якщо мова йде про велику передпокій або зробити вбиральню. Не менш цікавим рішенням стане облаштування цього куточка як комора або місця для відпочинку, де можна поставити зручну банкетку або міні-диван.
Особливості планування кухні-передпокою
Спосіб поєднання передпокою та кухні з одного боку дозволяє вирішити безліч нюансів, а з іншого, також має свої недоліки. До плюсів подібного дизайнерського рішення відносяться забезпечення кухні та передпокою додатковим простором, а також зручність при прибиранні, виносі сміття та доставці продуктів. Крім цього, ваш інтер’єр стане цікавим та оригінальним.
Що стосується недоліків подібного поєднання, то до них можна віднести поширення запахів з кухні по всій квартирі, зменшення площі самої передпокою, що іноді виключає встановлення в ній необхідних меблів і схильність до забруднення.
Зонування приміщень відбувається за допомогою різних оздоблювальних матеріалів, облаштування барної стійки або перегородок.
Головне подбати про цілісність оформлення та не перевантажувати суміщені приміщення дрібними деталями.
За бажання таке на перший погляд непримітне приміщення, як передпокій, може стати чудовим фундаментом для створення оригінальних і стильних дизайнерських ідей. Тут можна не тільки експериментувати із встановленням шафи та розташуванням полиць, але й облаштувати повноцінну вбиральню із дзеркалами від підлоги до стелі.
Не втрачайте можливість зробити ваш передпокій максимально затишним та стильним!