100 фото найкращих ідей дизайну
Зміст:
Мінімалізм — це спосіб життя, який стає все більш популярним. Все більше людей зауважують, що надлишок предметів навколо не робить їх щасливими, а навпаки, викликає труднощі у зосередженні уваги на тому, що важливо. Найчастіше виникає питання, як облаштувати вітальню в мінімалістському стилі, тому ця стаття буде корисна багатьом.
Вітальня у стилі мінімалізм: з чого почати?
Мінімалізм — це перетворення, яке мають пройти люди, які вирішили жити відповідно до цього духу. Це не обов’язкова повна зміна інтер’єру, але вона необхідна, якщо навколо вас є сотні різних речей, які зазвичай не використовуються.
Перший крок до наслідування духу мінімалізму — позбутися надлишку предметів, які є у вас вдома. Це можна зробити раз і назавжди, але зазвичай мало хто до такого кардинального рішення готовий. Швидше, усунення мотлоху робиться поступово, і одним із методів є 30-денний процес, в якому щодня ви збільшуєте кількість викинутих предметів. Другий метод трохи відрізняється і включає упаковку всього, ніби ви переїжджаєте і залишаєте тільки ті речі, які вам дійсно потрібні протягом місяця. Через місяць віддаєте предмети, що залишилися, бідним, продаєте, викидаєте, щоб почати жити в дусі мінімалізму. Завдяки цьому ви очистите себе та почнете жити в мінімалістичній вітальні, такій як та, що на фото нижче.
Вітальні в стилі мінімалізм: фото в рекомендованих кольорах
Облаштувавши вітальню в мінімалістському стилі, спочатку ви почнете планувати кольори, які в ній переважатимуть. Білий, чорний, сірий вписуються в мінімалістські інтер’єри, але не лише. Ви також можете вибрати з таких пастельних кольорів, як рожевий, морський хвилі, коричневий або бежевий. Якщо зовнішній вигляд вітальні здасться вам занадто одноманітним, ви можете віддати перевагу двокольоровим стінам зі смугами або надзвичайно модною чорно-білою шахівницею. Бажаєте привернути увагу та порушити природні кольори? Зупиніться на декількох додатках у кольорах, таких як інтенсивний червоний, жовтий соковитий, енергійний помаранчевий або яскраво-фіолетовий. Тим не менш, ви повинні пам’ятати, щоб не перестаратися з кількістю кольорів. Ідеально підходить, коли вибираєте два або три основні забарвлення, до яких додаються тільки відтінки.
Як щодо стелі та підлоги? Найкраще пофарбувати перший просто білим. Що стосується підлоги, ви повинні вибрати обробку в трохи блискучій або темній матовій плитці. На ній не повинно бути жодних візерунків та прикрас. Якщо хочете додати трохи тепла в цей стерильний інтер’єр, розмістіть панелі або традиційні дошки замість плиток.
Якщо ви уважно подивіться на фотографії, напевно, помітите, що мінімалістична вітальня дуже економічна в кольорі. Білий, чорний та сірий – часто єдині забарвлення, які є в облаштуванні. Це не означає, однак, що при створенні мінімалістської вітальні ви повинні обмежувати себе лише цими кольорами. Ви можете легко дістатися інших кольорів, але за однієї умови — не переборщіть з їх кількістю, щоб не отримати інтер’єр з всією доступною палітрою кольорів.
Колір може бути інтенсивним, тому що тоді зал набуває характеру, але він не може домінувати. Яскраві забарвлення ненав’язливо виглядатимуть в аксесуарах, таких як подушки, килимок або ваза. Для крісла також немає перешкод збалансувати колір дивана. В результаті можна створити зал у мінімалістському стилі у дуже привабливій палітрі.
Вітальня в стилі мінімалізм
У мінімалістичній вітальні є місце лише для кількох найнеобхідніших предметів меблів, таких як простий диван, крісла або модерністський журнальний столик. Крім того, що меблі повинні бути зведені до мінімуму, слід також вибрати моделі в природних кольорах і з простими, геометричними формами.
У мінімалістському інтер’єрі переважають меблі з дерева чи пластику. Все обладнання у такій вітальні повинно мати гладкі поверхні одного кольору. Які кольори меблів вибрати? Сильні забарвлення, такі як чорний, зелений або темно-синій, білий або сірий, добре працюватимуть. Столи, шафи, комоди та стінові блоки часто мають металеві елементи з лакованими фасадами або стільницями. Мінімалістський стіл зі скляним верхом також підійде.
Стиль мінімалізм в інтер’єрі вітальні: освітлення
Жодна вітальня не може обійтися без правильно підібраного освітлення, яке не тільки виконує свою основну функцію, але є оригінальним елементом дизайну інтер’єру. Світильники для підлоги з довгими кронштейнами і світлодіодними стельовими пластинами особливо підходять для сучасної вітальні.
Якщо ви віддаєте перевагу традиційним стельовим світильникам, не купуйте люстру. Натомість лампа з одноколірним відтінком може зайняти її місце. Не можете уявити вітальню без люстри? Виберіть ту, яка має найпростішу геометричну форму. Це можуть бути прямокутники чи квадрати, а також сфери чи овали. Лампи промислового стилю також добре працюватимуть у мінімалістській вітальні.
Вітальня у будинку в стилі мінімалізму: тонкі прикраси
У мінімалістській вітальні добре працює правило «чим менше, тим краще». У цьому типі інтер’єру слід виділити одну виразну деталь та уникати непотрібних прикрас та обладнання. Тому на кавовому столику не знайдете фігурки, вазу чи інші дрібнички. Можна відмовитися від скатертини, але якщо ви оберете її, то тільки як однорідне полотно без декору.
Усі речі, такі як книга або газети, яку ви переглядали раніше, повинні бути приховані. Для цього відмінно підійде журнальний столик із ящиком. Чи не можете уявити інтер’єр вітальні без картини на стіні? Відмовтеся від портрета, натюрморту чи пейзажу на користь абстракції чи композиції з геометричних фігур.
Сучасні вітальні у стилі мінімалізм
Мінімалістський стиль у дизайні інтер’єру народився від модерну, який запровадив спрощення форм меблів, обмежені деталі та прикраси. Мінімалізм пішов ще далі, відмовившись від усіх прикрас. Стиль характеризується відходом від гламуру та великої кількості предметів. Сучасна вітальня у мінімалістському стилі без зайвих деталей виглядатиме надзвичайно елегантно. Прості, геометричні форми меблів, невеликі доповнення або їх відсутність, а також обмежені кольори є типовими рисами цього стилю. Може здатися, що дизайн інтер’єру невиразний, холодний і безликий, але це неправильне мислення.
Вітальню в мінімалістському стилі можна легко прикрасити, додавши в інтер’єр м’які тканини, барвистий акцент, що порушує приглушений колір, використовуючи натуральні матеріали, такі як дерево або камінь.
Модний дизайн вітальні в стилі мінімалізм
Облаштувавши вітальню в мінімалістському стилі, ви полюбите атмосферу гармонії та спокою. Безперечною перевагою кімнати в стилі мінімалізм буде простота підтримання порядку та чистоти. Таке оформлення інтер’єру — відмінний варіант для людей, які скаржаться на брак часу або просто не люблять тривалого прибирання. Якщо ви боїтеся занадто прохолодного та стерильного декору, то можете уявити більше аксесуарів у теплих, яскравих кольорах, які ідеально відповідатимуть нейтральному фону вітальні. Однак не забувайте дотримуватися помірності, щоб не руйнувати гармонійну простоту інтер’єру. При облаштуванні залу в мінімалістському стилі, ви повинні пам’ятати, щоб завжди віддавати перевагу якості вибраних меблів та аксесуарів. Завдяки цьому досягнете відмінного ефекту і зможете насолоджуватися стильним інтер’єром довгі роки.