100 фото модних тенденцій інтер’єру
Зміст:
- Домашній офіс: особливості
- Де розташувати домашній офіс
- Дизайн домашнього офісу для чоловіка
- Дизайн домашнього офісу для жінки
- Стилі оформлення
Завдяки активному впровадженню комп’ютерних технологій у всі сфери людського життя, таке поняття, як робота вдома, вже давно вважається нормальним явищем, а сама зайнятість поза офісом стає популярною та затребуваною. І це зовсім не дивно, адже у подібного роду діяльності є безліч переваг, серед яких чудова можливість проводити весь день у затишній та комфортній домашній обстановці, яка налаштовує на потрібний лад і дозволяє самостійно регулювати час та графік роботи.
Крім того, вам більше не потрібно витрачати час на поїздки, обіди та купівлю речей, що відповідають усім правилам дрес коду. І найголовніше, вам не доведеться щодня знаходити спільну мову з колегами та підлаштовуватися під начальника. Будь-яку нараду чи конференцію завжди можна провести онлайн режимі.
Але наскільки багатообіцяюче не звучала б подібна характеристика роботи вдома, кожна медаль має зворотний бік. І в нашому випадку – це потреба в облаштуванні офісу. Так Так. Ви не дочули. Будь-яка робота вимагає тиші, певної зосередженості та часу, тому мова про складання бізнес-плану, ведення онлайн-уроку або консультування клієнтів перебуваючи на кухні, де вариться борщ або в спальні, де за вашою спиною маленька дитина наносить на стіни якісь мистецтва не зовсім приваблива ідея. Тому, якщо ви вирішили присвятити себе роботі вдома, то насамперед слід подбати про облаштування домашнього офісу. А про те, як це правильно зробити, ми розповімо далі.
Домашній офіс: особливості
Приміщення чи місце, відведене під облаштування домашнього офісу, може бути орієнтоване абсолютно різні види діяльності. І саме цей фактор можна назвати основним, коли йдеться про вибір дизайну домашнього офісу. При цьому слід заздалегідь продумати можливість використання офісу не тільки вами, а й іншими членами сім’ї, що є особливо актуальним у разі часткової зайнятості.
Якщо ваш офіс є затишним місцем з єдиним стільцем і комп’ютером у тихому куточку, то говорити про багатофункціональність такого робочого місця дуже складно. Можливість реалізувати себе тут надається лише одній людині. У випадках, коли під офіс визначена навіть невелика кімната, в ній завжди можна пограти з дітьми в якісь навчальні ігри.
Дизайн домашнього офісу, як правило, повторює стилістику інших кімнат, а кількість складових предметів інтер’єру багато в чому залежить від розмірів робочої зони та переваг господарів. І найголовніше – ви повинні подбати про гідний рівень освітлення. Особливо, якщо йдеться про робочі місця, поряд з якими відсутні віконні отвори.
Де розташувати домашній офіс
Облаштування домашнього офісу у вільній та нежитловій кімнаті – це чудовий варіант створити ідеальний дизайн, що відповідає всім вашим потребам та смакам. Але, на жаль, не всі можуть похвалитися такою нагодою. І в цьому випадку можна запозичити частину площі в будь-якому з приміщень, що є у вашому розпорядженні. Деякі ідеї ми розглянемо докладніше.
Домашній офіс у вітальні
Так, як у вітальні прийнято приймати гостей, та й більшу частину часу в цьому приміщенні проводять всі члени сім’ї, то навіть не варто вести розмову про облаштування в цій кімнаті габаритного робочого місця. Зате можна створити мініатюрну версію офісу з мінімальною кількістю предметів. Виділяємо куточок, що сподобався, оригінальними книжковими полицями і невеликим столом, який, до речі, може бути з серії «трансформерів» і при необхідності змінювати свою конфігурацію. Замінюємо стаціонарний комп’ютер ноутбуком і насолоджуємось повноцінним робочим місцем.
Дизайн офісу на балконі
Подібна ідея вважається досить поширеною, адже останнім часом дуже модно збільшувати те чи інше приміщення шляхом приєднання балкона чи лоджії до основної кімнати. У цьому випадку робоча зона завжди матиме вигляд затишної та прихованої від очей області. Якщо ж ви волієте не перебудовувати наявну житлоплощу, то слід подбати про додаткове утеплення майбутнього офісу, а також забезпечення робочої зони необхідними меблями та іншими деталями.
Міні-офіс
Ідея розмістити офісну зону в коморі або одній із ніш, на перший погляд, здається трохи незвичайною. Однак дизайнери стверджують, що подібна пропозиція зовсім не має сенсу, а після реалізації цілком виправдовує своє призначення.
Офіс на підвіконні
У випадках, коли нестача житлового простору знаходиться в одній площині з потребою в організації робочого простору, рішення облаштувати офіс на підвіконні можна назвати досить привабливою ідеєю. Підвіконня можна використовувати замість робочого столу, на якому розмістяться ноутбук, необхідна канцелярія або набір голок і швейна машинка.
Дизайн домашнього офісу для чоловіка
Більшість чоловічих офісів переважає спокійна і стримана атмосфера, адже, як правило, представники сильної статі займаються серйозними професіями, навіть коли мова йде діяльності в домашніх умовах. У цьому випадку ви не побачите на робочому столі колекцію барвистих фоторамок, дзеркала та інші «мімімішні» атрибути.
А ось наявність грамот, пари сувенірів у вигляді вітрильника чи фігурки Будди цілком прийнятно. У дизайні чоловічих офісів переважають коричневі, сірі, сині тони та класичний білий. Вибір меблів та джерел освітлення ґрунтується на лаконічності та функціональності.
Дизайн домашнього офісу для жінки
Облаштування домашнього офісу для жінки можна порівняти з навколосвітньою подорожжю без карти, навігатора та чітко побудованого маршруту. Тут потрібно все й одразу. Починаючи від стандартного офісного набору, що складається з меблів та техніки, закінчуючи різноманітними аксесуарами у вигляді статуеток, гарного дзеркала, фотографій, книг, кімнатних кольорів, декоративних подушок та інших деталей.
Актуальні кольори – сірий, білий, бежевий та інші природні тони. Творчі натури можуть прикрасити своє робоче місце яскравими акцентами, вибрати незвичайні за формою меблі або підібрати оздоблення стін з оригінальним принтом.
В якому стилі оформити дизайн домашнього офісу
Не дивлячись на те, що оформлення домашнього офісу справа не проста. Вирішити це питання можна з мінімальними знаннями, що стосуються інтер’єрних стилів. І, загалом, усі ідеї можна умовно розділити на пропозиції, що стосуються класичного стилю та ідеї, прийнятні для сучасних варіацій дизайну.
Класика
Оформлення офісу в будь-якому з класичних стилів – ампір, англійська та інші, передбачає використання дорогих матеріалів для оздоблення, відповідних меблів та кольорової гами. Тут все має бути одночасно багатим і стриманим, лаконічним і «з розмахом». Якщо облаштуванню підлягає ціла кімната, то акцентуйте увагу на шикарних шторах, меблях, вишуканих світильниках та аксесуарах, які доповнять «королівський» стиль і будуть підкреслювати ваш статус і становище в суспільстві. У випадках, коли створення офісу передбачає облаштування кількох метрів у куточку однієї з кімнат, просто використовуйте відповідні атрибути з меншим розмахом.
Сучасний стиль
Під таким поняттям, як сучасний стиль може матися на увазі мінімалізм з характерними простими формами, лаконічними кольорами та мінімальним набором необхідних для виконання роботи речей або трохи неординарний хай-тек зі скляними полицями, металевими деталями та пластиком. А також оригінальний лофт зі своїми урбаністськими нотками у вигляді кам’яної, цегляної кладки та металевими полицями, етностиль з яскраво вираженими східними, африканськими чи індійськими мотивами або провансом, з милими вазами, картинами із засушених квітів та іншими деталями. У будь-якому випадку, стиль домашнього офісу не повинен вибиватися із загальної концепції оформлення будинку чи квартири і, звичайно, відповідати вашому характеру та роду діяльності.
Домашній офіс? А чому б і ні? Повноцінно виконувати свої обов’язки, навчатися новому та будувати кар’єру, не виходячи з дому цілком реально. Особливо якщо на це є бажання. Тим більше, про те, як можна і потрібно облаштувати своє робоче місце, щоб насолоджуватися від своєї діяльності та впевнено просуватися до поставленої мети ви вже знаєте.