![100+ фото [Найкращі майстер класи] 100+ фото [Найкращі майстер класи]](https://house-mix.com.ua/wp-content/uploads/2021/10/76-24.jpg)
100+ фото [Найкращі майстер класи]
Гарна ковдра в техніці бомбон вже давно стала не тільки корисною річчю у повсякденному житті, а й стильним елементом декору для дитячої кімнати. Це не дивно, адже такі вироби найчастіше шиють саме для дітей. Вони неймовірно м’які, теплі і при цьому приємні на дотик. Крім того, не можна не відзначити їх привабливий та оригінальний зовнішній вигляд.
Особливості ковдри в техніці бомбон
Насамперед зазначимо, що ковдру в техніці бомбон – це виріб, який шиється на кшталт клаптевої техніки. Тобто, воно складається з великої кількості однакових за розміром деталей, кожна з яких наповнюється спеціальним утеплювачем. Це може бути ватин, синтепон, холофайбер або інші варіанти. Саме за рахунок свого незвичайного вигляду виглядає воно дійсно дуже оригінально і тому подобається всім дітлахам.
Такі ковдри мають ряд переваг, які обов’язково варто знати перед покупкою або самостійним пошиттям. Насамперед вони відрізняються особливою легкістю, тому підходять навіть для найменших. При цьому такі ковдри дуже теплі, що робить їх незамінним варіантом для холодних днів.
Не можна не відзначити, що вони гіпоалергенні, а це погодьтеся, вагома перевага для багатьох. Також за рахунок привабливого зовнішнього вигляду їх часто набувають, як стильного декору для дитячої кімнати. Виглядає таке рішення справді здорово.
Але все ж таки, ковдри бомбон мають і свої недоліки. Насамперед — це звичайно ж, ціна такого виробу. Найчастіше вона досить висока, але це пояснюється. Справа в тому, що їх шиють лише вручну. А це означає, що процес вимагає копіткості та великої кількості часу. Тому це і відбивається на вартості.
Також особливу увагу варто приділяти процесу догляду за подібними виробами. Для прання підходять виключно делікатні засоби, а сушити ковдру треба у розправленому вигляді. Це дуже важливо, тому що в іншому випадку наповнювач зіб’ється в грудки. Ну і звичайно ж, погладити звичайною праскою таку ковдру не вийде. Для цього обов’язково потрібно мати гарний відпарювач.
Як бачите, справді ковдра бомбон має як переваги, так і недоліки. Але якщо ви не хочете витрачати на таке придбання занадто велику суму, пропонуємо зробити його своїми руками.
Ковдра бомбон: найпопулярніші техніки пошиття
Насправді пошити ковдру бомбон може кожен, тому що для цього не потрібні особливі знання та надто дорогі матеріали. Але все ж таки, перш ніж приступати до роботи, рекомендуємо розглянути техніки пошиття більш детально.
Перша має назву «окремі подушечки». Для роботи підготуємо наступне:
- кольорова тканина;
- однотонна тканина;
- ножиці;
- голка;
- нитка;
- шпильки;
- наповнювач;
- сантиметр;
- олівець;
- папір або картон.
Спочатку на папері або щільному картоні малюємо шаблон для квадратів. Вирізаємо його, прикладаємо до тканини та вирізаємо заготовки. Враховуйте, що для лицьового боку краще використовувати яскраву тканину, а для виворітної вибирайте простий однотонний варіант. Приступаємо до роботи із заготовками. Для цього зшиваємо дві деталі між собою, але лише з трьох сторін. Після цього вкладаємо наповнювач всередину і тільки на цьому етапі прошиваем четверту сторону. Повторюємо те саме з іншими заготовками.
Після того, як усі заготовки будуть готові, з’єднуємо їх у смужки як на фото. Рекомендуємо звертати увагу, щоб вони були максимально рівними і з’єднувалися чітко по кутах. Зшиваємо всі деталі між собою.
Готуємо основну тканину та за бажанням робимо рюші для декору.
Зшиваємо між собою дві заготовки. В результаті виходить гарна, яскрава ковдра для найменших.
Друга техніка має назву «бульбашки». Порядок пошиття ковдри трохи відрізняється від першого, тому пропонуємо розглянути покроковий майстер-клас.
У цьому випадку нам знадобиться:
- бавовняна тканина у трьох кольорах;
- бавовняна однотонна тканина для основи;
- холлофайбер чи інший наповнювач;
- олівець;
- нитки;
- швейна машинка;
- ножиці;
- шпильки;
- лінійка;
- папір.
На аркуші паперу малюємо схему ковдри та відзначаємо розміщення кожного кольору тканини.
Вирізаємо заготовки відповідного розміру із кольорової тканини. Зшиваємо їх між собою у смуги, згідно зі схемою. За бажання можна пропрасувати їх для того, щоб було простіше з ними працювати далі.
Наносимо схему на основну тканину, залишаючи між квадратами невеликі припуски на шви.
Прикладаємо кольорову смужку до основної тканини та фіксуємо її шпильками. У процесі робимо невеликі складки, як показано на фото.
Прошиваємо верхню частину смужки і тільки після цього приступаємо до боків. Дуже важливо, щоб усі шви збігалися із схемою, яка нанесена на основу.
По нижній стороні робимо складки та фіксуємо їх шпильками, але не прикріплюємо до основної тканини.
Наповнюємо квадрати холлофайбером чи іншим наповнювачем. Робити це потрібно не надто щільно. Тільки після цього фіксуємо нижню частину із основою.
Мабуть, найскладніше пришити наступну смугу. Спочатку її необхідно скласти в складки і тільки після цього пришити до першої смуги лицьовою стороною. Дуже важливо, щоб шов був рівний та відповідав схемі.
Всі наступні кроки будуть за таким же принципом. Тобто відразу складаємо смугу складками та пришиваємо її, включаючи бічні сторони. Заповнюємо кишеньки наповнювачем, а також формуємо складки на нижній стороні. Після цього зшиваємо смугу з наступної тощо.
В результаті виходить основа дитячої ковдри із бомбонами.
Відрізаємо шматок тканини для зворотного боку ковдри та з’єднуємо їх шпильками. Прошиваємо на швейній машинці та відпарюємо виріб, щоб він був рівним. Красива, стильна ковдра для дитини готова!
Ковдра бомбон — це не тільки хороша, функціональна річ для вашого малюка, а й декоративний елемент для дитячої кімнати. Його часто використовують для фотосесій, тому будьте певні, що такий виріб вам обов’язково знадобиться.

