100 фото красивих ідей оформлення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото красивих ідей оформлення


Зміст:

  1. Різновиди верби
  2. Правила догляду за вербою
  3. Верба в ландшафтному дизайні

На сьогоднішній день верба не часто використовується у ландшафтному дизайні. Справа в тому, що розростаючись, дерево займає досить велику площу. І щоб воно органічно виглядало разом з іншими рослинами, потрібна простора територія. Сьогодні ми розповімо про те, як правильно розмістити вербу у загальній стилістиці саду, а також які можна зробити композиції за її участю. Ну і звичайно ж, правила догляду та посадки не залишаться поза увагою.

100 фото красивих ідей оформлення

Різновиди верби в ландшафтному дизайні

У природі верба існує дуже давно. І на сьогоднішній день представлено понад 170 видів, що ростуть на всіх континентах. У ландшафтному дизайні їх почали активно використовувати в Англії в XIX столітті, і з того часу тенденція збереглася. Більше того, завдяки сибірським селекціонерам з’явилися низькорослі морозостійкі сорти верби. Вони мають високі декоративні властивості. Загалом усі верби діляться на три великі групи:

100 фото красивих ідей оформлення

  • Середньорослі сорти досягають висоти не більше 15 м. Цікаво, що ці дерева досить швидко ростуть, а також мають довге тонке листя, загострене на кінцях. У верхній частині вони зелені, і з нижньої – сизі. Завдяки чому на сонці дерево виглядає надзвичайно красиво. В основному цей сорт використовується для одиночної посадки. Найчастіше можна побачити вербу Понтійську, яка має незвичайний вигляд. Від одного кореня може розходитися відразу кілька стволів, але при цьому вони з’єднуються в одну округлу крону. Найменшим представником середньорослого сорту стала верба Остролистна. У середньому доросле дерево досягає висоти 8 м. Його переважно садять посеред зеленого лужка або в центрі композиції з чагарниками.

100 фото красивих ідей оформлення

  • чагарники у ландшафтному дизайні використовуються найчастіше. Сорт «Хакуро-Нішики» виростає до 3 м і виглядає неймовірно красиво. Молоде дерево має біло-рожевий колір листя, який згодом стає звичним зеленим. В основному такі дерева висаджують на відстані не менше півтора метра один від одного. У міру їхнього зростання крона переплітається між собою. І в результаті виходить красива зелена стіна на кшталт живоплоту.

100 фото красивих ідей оформлення

Крім того, у природі існують гібриди, які не менш часто використовуються у ландшафтному дизайні. До них відносяться:

  • плакучі верби. Особливо популярною стала верба «плакучий гном», яка є низькорослим деревом. Такий варіант ідеально підходить для оформлення невеликих водойм. Все тому, що виростає не більше 3,5 м у висоту, а крона має правильну форму зі гілками, що звисають. На увагу заслуговує верба «Пам’яті Бажова» — високе дерево до 14 м. Цікаво, що в перші роки зростання крона зберігає форму піраміди і тільки на 10-му році гілки починають поникати. За рахунок цього крона стає ще ширшою, а сама верба – плакучою. Цей різновид має яскраво-червоні пагони, які неймовірно красиво виглядають у зимовому сезоні.

100 фото красивих ідей оформлення

  • низькорослі верби також підходять для ландшафтного дизайну. «Кулястий карлик» — це невисоке дерево з округлою кроною і яскравими пурпуровими пагонами. У деяких випадках його використовують для вирощування бонсая. У свою чергу, «свердловська звивиста» верба виростає до 4 м і має овальну форму крони. На відміну від попереднього варіанту, пагони у неї звивисті. Цей різновид ідеально підходить для композицій ландшафтного дизайну саду.

100 фото красивих ідей оформлення

Правила догляду за вербою

Як уже говорилося вище, верби невибагливі у догляді і можуть добре рости практично за будь-яких умов. Однак є певні нюанси, яких варто дотримуватись, щоб дерева виглядали привабливо протягом тривалого часу.

Насамперед фахівці відзначають, що найкраще висаджувати вербу на суглинистих ґрунтах у теплому, захищеному від вітру та сонця місці. У таких умовах можна розраховувати на те, що її гілки виростуть особливо пишними та зеленими. Також кілька разів на рік можна використовувати спеціальні органічні добрива. Особливо в тому випадку, якщо дерево росте на території, де ґрунтові води розташовані дуже низько.

100 фото красивих ідей оформлення

Щодо процесу посадки, то робити це можна починаючи з квітня і закінчуючи пізнім жовтнем. Це найбільш оптимальна пора року. Але враховуйте, що паростки треба висаджувати до того, як на гілочках з’являться листочки. В іншому випадку верба не приживеться і не пустить коріння. Після висадки протягом кількох місяців саджанці вимагають рясного поливу один раз на 1-3 тижні. Інтенсивність визначається погодними умовами. Через півроку коріння зміцниться, завдяки чому зможе черпати воду з ґрунту.

Окремо варто відзначити, що існують сорти, які не звикли до морозів. Тому у перші два роки після висадки їх краще вкривати на зимовий період. Якщо цього не робити, паросток не приживеться.

100 фото красивих ідей оформлення

Верба в ландшафтному дизайні

Залежно від вибраного сорту, вербу можна садити групами або поодинці. Плакуча верба ідеально підходить для оформлення водойми. Тоді як карликові сорти найкраще виглядають у композиції альпійської гірки.

Іва «Хакуро Нішики» чудово виглядає в оточенні яскравих квітів, а також мініатюрних чагарників або на тлі газону. Саме вона найчастіше використовується для композицій у ландшафтному дизайні.

100 фото красивих ідей оформлення

Існує безліч сортів та видів верби, завдяки чому завжди можна підібрати оптимальний за розміром варіант, виходячи з площі території. Правильно підібраний догляд та розташування – те, що потрібно для гарного зростання та розвитку дерева.

100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення 100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення100 фото красивих ідей оформлення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *