100 фото-ідей в інтер’єрі, поради щодо вибору
Зміст:
- Особливості аксесуара
- Гумові килимки
- Стільники або модульні види килимків
- Килимки з ПВХ
- З бортиками
- Вологовбираючий килимок для передпокою
- Придверні килимки
- Види килимків за формою
- Як визначитися з розмірами
- Килимок у передпокій своїми руками
Кожна господиня знає, що затишна атмосфера в будь-якій кімнаті не залежить від красивих шпалер, модних фіранок на вікнах або шикарних меблів. Для створення повноцінного «житлового» приміщення потрібно доповнювати інтер’єр різноманітними декоративними елементами, наприклад, вазами, картинами на стінах, світильниками, диванними подушками або килимками для підлоги, що допомагають максимально точно відобразити настрій і стилістику інтер’єру. При цьому деякі предмети використовуються як прикраси, а для деяких відведена більш функціональна роль. Сьогодні головною темою нашого обговорення став один із подібних аксесуарів, а саме – килимок для підлоги, який вважається невід’ємним атрибутом передпокою. Що є подібні вироби, які види килимків користуються популярністю, і на що звертати увагу при виборі виробу ви дізнаєтеся далі.
Килимок у передпокій – особливості аксесуара
Як ми вже говорили, килимок у передпокої – це не лише красивий та стильний елемент декору. Подібний пристрій, в першу чергу, призначений для забезпечення чистоти в коридорі. Килимки, що використовуються зовні біля вхідних дверей, як правило, призначені для збирання бруду та пилу з взуття. Аксесуари, розташовані всередині приміщення використовуються для розміщення взуття, допомагають видалити забруднення з підошви, вбирають воду, у випадках дощової або снігової погоди, і звичайно прикрашають інтер’єр. Килимки для передпокою виготовляються з різних матеріалів, можуть мати різну структуру та дизайн, тому господині дуже часто змінюють аксесуари в залежності від пори року.
Гумові килимки
Вироби з гуми, як правило, стелиться біля вхідних дверей і призначаються для збирання різних забруднень. Вони чудово підходять для очищення підошв взуття, проте зовсім не практичні щодо вбирання вологи. Випускаються такі аксесуари у встановлених розмірах та колірних рішеннях. Гумові килимки не ковзають, не мають механічного впливу на покриття для підлоги і досить прості у догляді.
Стільники або модульні види килимків
Як ви розумієте, вироби такого плану складаються з частин чи модулів, які можуть мати різну конфігурацію. Іншими словами — це килимок, зібраний з кількох деталей певної форми, наприклад, квадратів, смуг, прямокутників або бджолиних сот. Остання пропозиція виглядає особливо цікаво та привабливо. Такі моделі-трансформери виготовляються з гуми або твердих полімерів, можуть мати класичне чорне або досить яскраве забарвлення. Кожен елемент встановлюється залежно від переваг господарів та загальної стилістики приміщення передпокою.
Килимки з ПВХ
Якщо з якихось причин ви не бажаєте придбати для облаштування інтер’єру передпокій килимок з гуми, завжди можна звернути увагу на вироби зі спінених матеріалів або ПВХ. Така пропозиція майже не поступається своїми характеристиками раніше згаданим прикладам, легко піддається очищенню, не ковзає, має тривалий термін експлуатації і майже не намокає. Килимки з ПВХ мають різноманітний дизайн і виглядають привабливішими за своїх гумових родичів. Одне «але» – такі аксесуари тріскаються та ламаються за низьких температур.
З бортиками
Подібні моделі оснащені бортиком, що злегка піднімається, по периметру і рельєфною поверхнею, яка забезпечує видалення піску і бруду з підошв взуття. Бортики в цьому випадку запобігають попаданню забруднень на покриття підлоги в передпокої. Крім того, подібні аксесуари вважаються дуже вдалим рішенням у разі негоди — дощу, снігу або снігу з дощем. Ви можете спокійно залишити взуття на такому килимку, не переживаючи про протікання та утворення брудних калюж на підлозі.
Вологовбираючий килимок для передпокою
Вироби, здатні вбирати вологу, що не дозволяють їй поширюватися на підлогу в передпокої і при цьому мають привабливий вигляд можна назвати універсальним рішенням для прохолодної пори року. Такі аксесуари мають гумову основу і поверхню, що вбирає, наприклад, каучук, синтетику та інше. Для подібних моделей характерна наявність короткого ворсу та досить високого рівня гігроскопічності. Такі килимки відрізняються міцністю, чудово витримують різні види чищення, дуже швидко висихають і не ковзають. І найголовніше — подібний вид аксесуарів ідеально підходить для сімей, які містять домашніх тварин.
Придверні килимки
Придверний килимок або невеликий палас, який прийнято розміщувати безпосередньо біля вхідних дверей, призначений для розміщення на ньому вуличного взуття. Ви заходите в передпокій, знімаєте взуття та ставите його на подібний аксесуар. Такі моделі характеризуються немаркою колірною гамою, відсутністю довгої ворси та повною відповідністю розмірів дверному отвору. Придверні килимки можна стелити безпосередньо всередині приміщення і в нашому випадку це передпокій, так і зовні. Серед популярних варіантів – килимки прямокутної чи овальної форми.
Види килимків за формою
Сучасні килимки можуть мати різну форму, що тільки сприяє підвищенню рівня попиту на подібні аксесуари. При цьому дуже важливу роль відіграє функціональне призначення виробу. Найбільш практичним і актуальним рішенням для передпокою є придбання прямокутного або напівкруглого килимка, які максимально захищають поріг біля вхідних дверей. Якщо мова йде про вибір декоративного аксесуара, то в цьому випадку ви можете віддати перевагу будь-якій дизайнерській фантазії. Це можуть бути килимки у вигляді відбитка ноги, всілякі котики, рибки, квіти та листочки. Все залежить від бажання господарів приміщення передпокою.
Як визначитися з розмірами
Розміри килимка в передпокій насамперед залежать від габаритів приміщення. Однак у більшості прикладів біля вхідних дверей кладуться саме невеликі аксесуари. У просторих приміщеннях можна дозволити доповнити інтер’єр моделями з великими розмірами. Найбільш вдалим рішенням вважається придбання килимка, розміри якого збігаються із шириною дверного отвору. Однак, як кажуть на смак і колір — товаришів немає, тому в списку актуальних прикладів виробу з параметрами 150х70 см, 70х70 см або 70х50 см.
Килимок у передпокій своїми руками
Дуже багато господинь захоплюються рукоділлям і намагаються облаштувати свої будинки різними видами аксесуарів. Виготовлення килимків у передпокій у цьому випадку можна назвати одним із поширених варіантів. Любителькам спиць і гачків завжди можна прикрасити приміщення передпокою в’язаним килимком. Жінки, що захоплюються шиттям, чудово впораються з цим завданням за допомогою пэчворка. Не менш оригінальним способом можна назвати плетіння килимків у техніці макраме. Головне підібрати матеріали та дизайн аксесуара під загальний стиль кімнати.
Килимки в передпокої – це не тільки гарний аксесуар, але й можливість захистити свій будинок від усіляких забруднень, що потрапляють до приміщення із зовнішнього середовища. Без подібної деталі просто неможливо уявити інтер’єр передпокою.