100 фото ідей, практичні поради
Зміст:
- Підготовчі етапи
- Типи фарби
- Розрахунок необхідної кількості матеріалу
- Фарба на шпалери
- Фарбування своїми руками: крок за кроком
- Оздоблення стелі
- Вибір кольору
Розпис стін та стелі у квартирі – це одне з небагатьох занять, яке кожен з нас може виконувати самостійно. Хоча це вимагає ретельної підготовки та відповідних інструментів, але з невеликою кількістю знань, фарбування стін самостійно може не лише заощадити сімейний бюджет, а й принести багато радості. Тож дізнайтеся, як пофарбувати кімнату?
Стіни квартири, пофарбовані фарбою: підготовчі етапи
Дотримуючись цих порад, практично кожен може розмалювати кімнату чи квартиру самостійно. Фарбування стін не вимагає спеціальних навичок чи умінь, лише багато терпіння та доброї волі.
Перший етап: видалення старої фарби
Питання «як пофарбувати кімнату» ставлять багато хто з нас. Першим етапом перед фарбуванням стінок зазвичай є видалення старої фарби. Звичайно, цю дію можна пропустити, коли ви маєте справу зі свіжою штукатуркою та фінішним покриттям.
Щоб перевірити, чи потрібно видалити всю фарбу зі стінки, змочіть її водою і використовуйте шпатель для усунення фарби. Зазвичай, варто повністю видалити фарбу, аж до штукатурки, якщо це можливо без серйозних проблем. Після видалення фарби за допомогою шпателя помийте стіну ще раз, щоб отримати чисту однорідну поверхню без залишків.
Сьогодні також є спеціальні розчинники фарби. Ви можете отримати їх практично у кожному добре укомплектованому магазині товарів для дому та ремонту. Це препарат, який розчиняє фарбу з використанням біорозкладних інгредієнтів. Засіб не має запаху, не дратує та не токсично. Воно здатне видалити будь-який тип фарби зі стіни від акрилових до масляних, закінчуючи порошковими. Щоб зробити це можливо, нанесіть продукт рівномірно на стіну. Час очікування ефекту становить близько 45 хвилин. Після закінчення просто зіскребіть фарбу зі стіни шпателем.
Другий етап: вибір ґрунтовки
Знявши стару фарбу, ви можете поставити собі питання «як пофарбувати стіни?» Перед фарбуванням стінок вони повинні бути належним чином загрунтовані. Для цього слід використовувати спеціальну ґрунтовку або навіть звичайну, найдешевшу білу фарбу. Варто прочитати інструкцію виробника фарби, перш ніж обирати матеріал. Найчастіше виробники рекомендують конкретні види ґрунтовок. Варто дотримуватися їх вказівок, тому що не всі типи фарби комбінуються з тим чи іншим типом оздоблювального матеріалу.
Грунтовка на стіні зазвичай виконується один або два рази, залежно від якості матеріалу, що використовується. Ціль полягає в тому, щоб підготувати поверхню так, щоб після нанесення цільового шару з-під фарби не було видно жодного знебарвлення.
Якою фарбою пофарбувати стіни у квартирі: вибір правильного типу?
Фарба повинна підбиратись індивідуально для кожної кімнати. Якщо ви хочете пофарбувати кімнату з високою вологістю (наприклад, кухню або ванну кімнату), виберіть латексну фарбу. Вона стійка до бруду, вологи та жирів. Ви можете легко змити її водою та бути впевненим, що матеріал не втратить колір.
Латексна фарба легко наноситься на стіни. Завдяки своїй консистенції та структурі вона легко та точно покриває забарвлені поверхні. Зазвичай, на добре загрунтованій поверхні достатньо нанести один шар такої фарби, щоб повністю покрити її. Даний тип оздоблювального матеріалу зазвичай на 20-30% дорожче звичайної емалевої фарби.
Для кімнат, таких як вітальня, спальня або передпокій, можна використовувати звичайну емальову фарбу. Один або два шари слід наносити на добре загрунтовану поверхню для досягнення ідеального ефекту, особливо при виборі кольору замість білої стіни.
Структурні фарби, що імітують різні ефекти, наприклад нерівна штукатурка, є відносно новим рішенням. Їхня головна перевага, окрім цікавого візуального ефекту, — це можливість приховувати нерівні стіни. Даний тип фарби зазвичай не вимагає спеціального ґрунтування, але абсолютно необхідно дотримуватися інструкцій виробника. Ви знайдете в них інформацію, на яких поверхнях триматиметься конкретна структурна фарба.
Як красиво пофарбувати стіни у квартирі: скільки фарби потрібно?
Щоб оцінити необхідну кількість фарби, ви повинні насамперед підрахувати поверхню стін та стель, які плануєте пофарбувати. Також подумайте про кольори та відтінки. Дедалі частіше деякі стіни забарвлюються в інший відтінок даного кольору, ніж інші — такі ідеї мають бути прийняті до уваги на етапі планування.
Вихід латексної та емалевої фарби зазвичай становить від 10 до 15 м 2 /л. Це означає, що один літр фарби можна використовувати для фарбування від 10 до 15 м 2 стіни або стелі. Характеристики фарби можуть відрізнятися в залежності від виробника та конкретного типу, тому завжди перевіряйте прогнозоване середнє споживання, заявлене виробником перед покупкою. Також варто пам’ятати, що на нерівних або шорстких поверхнях (стіни, вкриті штукатуркою без неї) споживання буде приблизно на 10-20% вище.
Пам’ятайте, що прогноз споживання відноситься до нанесення одного шару фарби, в той час як для гарного покриття стін ви повинні наносити як мінімум 2-3 шари фарби для грунтовки плюс один-два шари цільової фарби. Тому, якщо вам потрібно пофарбувати стіну в кімнаті з площею 30 м 2 , то знадобиться 3 літри фарби для грунтування і 2 літри цільової фарби для триразового ґрунтування і дворазового фарбування цільовою фарбою (виробник дає витрату 10 м 2 / літр).
Чим пофарбувати стіни у квартирі замість шпалер?
Якщо старі шпалери щільно прилипають, вам не потрібно їх зривати. Перед фарбуванням покрийте їх тільки білою ґрунтовкою. Зробіть те саме для стіни більш темного кольору. Якщо ви звикли до шпалер у своєму будинку, але вам не подобається їх зношений стан, то можна зробити фарбування стіни у вертикальні смуги, що різняться за кольором та розміром. Щоб зробити такий малюнок потрібно рівномірно приклеїти стрічки до стіни, зафарбувати кожну другу смугу, а потім зняти стрічки. Коли кольорові смужки добре висохнуть, приклейте стрічки вздовж їхнього лівого та правого країв. Розфарбуйте поля, що залишилися.
Як пофарбувати стіни у квартирі своїми руками: крок за кроком
Найкраще використовувати великий малярський валик для фарбування. На відміну від пензля, він не потребує спеціальних навичок та гарантує гарний ефект. Фарба буде рівномірно розподілена, і після кількох прогонів ви не побачите плям. Однак, не забудьте розподілити фарбу рівномірно після змочування валика в лотку і видаляючи надлишок.
Після замочування ролика покладіть його на стіну і робіть вертикальні рухи — вгору — вниз — вгору. Не рекомендується малювати під кутом, оскільки це збільшує можливість появи плям і видимих нерівностей. На високих поверхнях варто використовувати максимально можливий ролик. Завдяки цьому робота піде набагато ефективніше.
Ділянки контакту між різними поверхнями (наприклад, біла фарба на стелі та колір на стіні або навколо розетки) повинні бути зафарбовані невеликим пензлем. Ролик для цієї мети не є гарним рішенням, він має надто велику поверхню для точного оздоблення таких місць. Фінішний пензель повинен бути дуже маленьким, бажано шириною 1-2 см. Також варто використовувати малярну стрічку.
Наступні шари можна наносити лише після повного висихання попереднього. Зазвичай вам слід почекати не менше 12, а краще 24 години, щоб переконатися, що раніше нанесений шар сухої фарби і добре приклеєний до поверхні.
Як пофарбувати стелю?
Приблизно так само, як і стіни, але варто лише відтиснути валик, щоб фарба не капала на вас. Також потрібно пам’ятати, щоб відокремити стелю від стін барвистою стрічкою. Малярна стрічка використовується для відокремлення одного кольору від іншого. Спокійно намотайте валик на барвну стрічку одного кольору, потім зніміть її, отримуючи ідеально рівне з’єднання.
Якими квітами пофарбувати стіни у квартирі?
Вибір кольору стін для багатьох є непростим завданням. Фарба біла, бежева, сіра? Чи, може, ставка на яскравий колір? Коли ремонт розпочато, то вибір відтінку стає проблемою. Що, якщо він вийде надто світлим чи надто темним? І ось, здавалося б, просте рішення виявляється причиною головного болю багатьох людей, які ремонтують свою квартиру. Як правильно вибрати колір стін у квартирі? Практичні поради експертів.
Підбір кольорів має кілька правил. Вибираючи ті, які будуть з нами щодня, варто почати з вивчення теми психології відтінку, тому що кольори впливають на настрій, самопочуття та навіть фізіологічні процеси. Тому, будучи нервовим, краще уникати стимулювання червоного, а маючи схильність до депресії, краще не фарбувати стіни у пурпуровий колір. З іншого боку, червоний матиме гарний вплив на кухні, оскільки він стимулює травні процеси та апетит, а любителі медитації оцінять фіолетовий, оскільки він концентрує та заспокоює. Тому пошук кращого кольору собі вимагає знання своєї власної природи. Загальне правило теплі тони стимулюють розум та життєві процеси. Білий нейтральний (саме тому він використовується в лікарнях), заспокоює синій. Жовтий і помаранчевий оптимістичний, а ось коричневий і чорний — навпаки.
Розпис стін та стель є одним з останніх етапів оздоблення будинку. Барвисті стіни та яскраві стелі наповнюють будинок затишком. Інтер’єри, в яких фарби підбираються відповідним чином, набудуть цікавого стилю та неповторної атмосфери.