100 фото гарних прикладів дизайну будинку та квартири
Зміст:
Успішний дизайн інтер’єру вимагає точного визначення ваших власних потреб, відповідності просторовим можливостям та трохи екстравагантності. Як підтримати правильну гармонію будинку чи квартири та отримати максимальну віддачу від деталей інтер’єру? Що характеризує правильне поєднання візерунків та кольорів? Чому певний стиль це далеко не все?
Деталі інтер’єру будинку з нуля: дизайн та планування простору
При оформленні інтер’єру варто скласти чіткий проект того, чого бажаєте досягти. Вам необхідно ретельно продумати функції кожної кімнати та визначити свої вимоги. Якщо у вас достатньо місця, варто поділити будинок на дві зони:
- приватну;
- громадську.
Коли кожен із членів сім’ї отримає свої чотири кути, в яких зможе почуватися як удома, буде легше створити та подбати про спільний простір.
Вхідна зона
Гостей найчастіше зустрічають у передпокої чи коридорі, тому ви повинні забезпечити належне освітлення та достатній простір у цих місцях. Зона входу в квартиру має бути чистою та охайною. Обмежте кількість меблів, таким чином не допустіть враження безладу та перевантажень. Достатньо шафи та/або вішалки для одягу, а також тумби для взуття.
Якщо у вас невеликий хол, можете зробити квартиру просторішою від входу. Два великі дзеркала, що висять один навпроти одного, або дві однакові лампи, що відбиваються м’яким світлом, зроблять простір більш просторим та доброзичливим. Хорошою ідеєю при облаштуванні вхідної зони є використання другого поверху, тобто сходи. Це буде стилістичний кордон і чітко відокремить територію від решти будинку.
Важливі деталі інтер’єру – усунення непотрібного обладнання
Є причина бажання створити місткий простір у своєму будинку — більше місця пов’язано з престижем, багатством та успіхом. Достатньо поглянути на високі стелі у довоєнних багатоквартирних будинках. Звичайно, не кожен може дозволити собі велику площу, тому варто вдатися до кількох перевірених способів оптичного розширення будинків та квартир. Найпростішим з них буде усунення непотрібного обладнання або заміна на дрібніше. Хоча громіздкі меблі місткі, але вони домінують надто легко, а при цьому комфорт страждає.
Природне освітлення – важлива деталь сучасного інтер’єру
Світло є важливою деталлю інтер’єру. Обов’язково впустіть його всередину і, по можливості, встановіть широкоформатні вікна, які зроблять кімнату більше, ніж вона є насправді. Однак, якщо ми не маємо місця для великих вікон, спробуйте максимально використовувати маленькі. Залишайте їх відкритими протягом дня. Відмовтеся від важких штор та жалюзі, оскільки світлі, яскраві фіранки, які м’яко пропускають сонячне світло, набагато краще.
Деталі інтер’єру своїми руками: вибираємо колір
Правильний вибір та поєднання кольорів має велике значення для особистого благополуччя. При виборі кольору слід керуватися як власним почуттям естетики, функцією пофарбованої кімнати, так і враженням, що викликає певний тон. Треба пам’ятати, що не кожен відтінок підійде для цього місця — навряд чи хтось пофарбує всі стіни вітальні в чорний.
Білий — найбезпечніший колір: у чистоті він добре поєднується з усім, і, крім того, будь-яке інше забарвлення легко комбінується з ним. Квартири, пофарбовані в білий колір, створять враження затишку та чистоти (про це слід особливо пам’ятати власникам, які здають квартири в оренду). Ви повинні бути обережними, тому що надлишок цього кольору може зробити ваш будинок не організованим і акуратним, а нудним і стерильним. Доповненням також можуть бути меблі в стилі шебі-шик, які створять чудеса, якщо кімнату стилізувати під старовину.
Перш ніж ви почнете думати про кольори стін, визначитеся, чого очікуєте від цієї кімнати? Який її характер? Як часто проводитимете час у ній?
Теплі тони можна використовувати для великого інтер’єру, якщо хочете підвищити затишок за рахунок простору. У свою чергу, якщо бажаєте, щоб квартира виглядала більше, то пофарбуйте стіни у світлі та холодні відтінки. Досягнувши певних кольорів, можете отримати особливий характер інтер’єрів, наприклад, зелений або бордовий пляшковий додадуть глибину і стиль, роблячи будинок елегантним і загадковим одночасно. Однак щоразу ви повинні пам’ятати, щоб не перестаратися. Хоча початковий ефект може бути дуже вражаючим, деякі кольори (наприклад, фіолетовий, помаранчевий або червоний) можуть бути дуже пригнічуючими у довгостроковій перспективі.
Цікаві деталі інтер’єру
При оформленні інтер’єру не можна забувати про пропорції. Розміщення великого гардеробу в маленькій кімнаті призведе до того, що він домінуватиме над іншими речами, що значно знизить комфорт проживання. На невеликих поверхнях краще використовувати добавки однакового або пропорційного розміру. Не забувайте також благотворну роль білого або порожнечі — якщо залишити незаповнений простір, ваші очі розслабляться, і кімната виглядатиме трохи більше. Розміщуйте великі, масивні та високі меблі в найбільш габаритних кімнатах, зіставляючи їх з аксесуарами потрібного розміру. У широкій вітальні з високою стелею маленький журнальний столик не підійде, оскільки кімната видасться порожньою.
Баланс є ключовим
Під час дизайну інтер’єру ви повинні уникати перевантажень. Накопичення обладнання, аксесуарів та квітів не зробить квартиру красивішою, а лише створить враження безладдя та внутрішнього занепокоєння. Підтримати баланс у дизайні інтер’єру не складно, що може вплинути на особисте благополуччя.
Деталі інтер’єру у стилі одного напрямку
Хоча особисті інтер’єрні переваги дуже важливі в дизайні кімнати, ви не повинні забувати, щоб створити простір в єдиній однорідній естетиці. Навіть якщо ви мрієте про різноманітні інтер’єри, краще не практикувати стилістичне жонглювання – дотримуйтесь одного стилю та уникайте хаосу.
Вам подобається індустріальний стиль? Пофарбуйте стіни у бежево-коричневі кольори та виділіть чисто функціональні елементи, такі як труби. Шанувальникам колоніального стилю рекомендується використовувати меблі з темного екзотичного дерева та дизайн, популярний у ХІХ столітті. Мінімалізм буде чудово працювати у багатьох квартирах, особливо у невеликих. Дотримуйтесь одного напрямку з додаванням яскравих акцентів. Оформлені таким чином інтер’єри можуть бути покращені предметом меблів або аксесуарами з відповідним акцентом, наприклад асиметрично розвішеними картинами, які негайно внесуть трохи енергії.
Вдалий дизайн інтер’єру поєднує правильно підібрані деталі. У цьому міксі ви не можете забути про помірність, гармонію та рівновагу, але також і про нотку екстравагантності. Підійдіть до обробки терпляче та обережно, щоб інтер’єри підкорювали своєю гармонійністю та красою.