10 варіантів застосування перекису водню в побуті
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

10 варіантів застосування перекису водню в побуті


Чи не впоратися з пліснявою у ванній або не знаєте, як видалити нагар зі сковороди? Розкажемо про десять варіантів застосування пероксиду в побуті.

1. Дезінфекція ганчірок та губок

Губки та ганчірки для збирання накопичують безліч мікробів при використанні. Залишаючи атрибути для збирання на довгий час, для життєдіяльності грибка та інших шкідливих «друзів» утворюється сприятливе середовище. Пероксид допоможе в їх очищенні та продовжить термін служби губок та ганчірок. Особливо корисно чистити залізні губки, які часто залишають у собі залишки їжі, тим самим створюючи для мікробів відмінне місце існування.

Щоб очистити губки та ганчірки, необхідно зробити розчин перекису водню та води. Рідини змішуються у рівних пропорціях. Ганчірки кладуться на 10-15 хвилин у тару з рідиною. Після цього ретельно обполоснути їх та висушити перед використанням.

Дезінфекція ганчір'я

2. Миття фруктів та овочів

Як відомо, вода з-під крана в Росії не найчистіша, особливо у великих містах та місцях високої забрудненості. Продезінфікувати продукти допоможе розчин перекису водню. Він забере шкідливі елементи, продезінфікує продукт.

Є кілька варіантів очищення. Перший – за допомогою пульверизатора. У нього наливають розчин пероксиду, оббризкують їм продукти. Далі потрібно обробити фрукти та овочі оцтом. Щоб довше зберегти свіжість овочів та фруктів, необхідно залишити їх на 20 хвилин у розчині водню та води. У процесі вбирання в овоч чи фрукт перекис знищить усі шкідливі елементи та продовжить термін життя продукту.

Фрукти

3. Видалення нагару

На плитах, у мікрохвильових печах, каструлях та сковорідках утворюються сліди із залишків їжі у вигляді нагару. Способів позбутися його безліч, а найефективніший з них – використання пероксиду. З неї готується спеціальна суміш, яка змиє бруд із посуду, столових приладів, плит. Розчин готується таким чином: три краплі рідкого мила змішуються з половиною склянки харчової соди, додаються дві ложки пероксиду.

Усі інгредієнти збиваються, доводяться до мильного стану. Отримана суміш наноситься на забруднення, що залишається на кілька хвилин. Після брудне місце треть залізною губкою, залишки засобу змиваються водою.

Нагар

4. Чищення килимів

Тривідсотковий концентрат перекису здатний прибрати в’їли бруд з килима, таку як сліди від фарби, чаю або кави. Після того, як рідина потрапила на покриття, необхідно забрати її надлишки за допомогою серветок. Після цього – приготувати розчин. Три ложки соди змішуються з перекисом і заливаються у пульверизатор. Потрібно як слід збовтати рідину. Далі бруд на килимі змочується отриманим розчином, треться губкою і залишається на 20 хвилин.

Після видалення бруду потрібно промокнути залишки засобу бавовняною серветкою або рушником та висушити феном. Можна насипати на це місце сухої соди та пропилососити. Це допоможе усунути вологу та неприємний запах.

Килим

5. Дезінфекція зубних щіток

Зубні щітки, так само, як і губки та ганчірки для збирання, швидко забруднюються і збирають безліч шкідливих мікроорганізмів. Щоб їх позбутися і продовжити життя щітці, необхідно чистити її бажано раз на тиждень. Перекис допоможе у цій справі. Необхідно налити її в склянку і помістити в неї щітки, що чистить вниз. Протягом п’яти хвилин щетина очиститься. Далі необхідно їх вийняти та промити під теплою водою, змивши залишки перекису. У такий же спосіб можна чистити великі щітки для килимів.

Для збільшення ефекту можна приготувати кремоподібну суміш із перекису водню та соди. Інгредієнти поєднуються і доводяться до кашоподібного стану. Далі зубні щітки обробляються одержаною сумішшю. Можна залишити їх у мисці з содою та перекисом на п’ять хвилин. Залишки засобу змиваються під теплою водою.

Чищення щітки перекисом водню

6. Прибирання акваріума

Якщо на стінках акваріума з’явилися водорості або інші забруднення, ефективним способом позбавлення від них стане розчин перекису водню. Перед тим як почати чистку, бажано витягнути з акваріума всіх мешканців та рослин, які нетерпимі до перекису. Кількість перекису, що додається, залежить від об’єму води в акваріумі. На 250 літрів достатньо 60 мл.

Розчин додається до шприца, з якого виприскується прямо на водорості або забруднення. Бруд зникне, перетворившись на воду та кисень. Не варто додавати занадто багато перекису в акваріум, це може вбити вихованців та рослини.

Акваріум

7. Відбілювання речей

Перекис відомий своїми властивостями, що відбілюють. Її активно використовують у текстильній та паперовій промисловості, оскільки вона добре відбілює тканину, а паперу надає блиску. Використовувати водень як відбілювач можна і в домашніх умовах. У 10 л. води додається чотири столові ложки перекису. У розчині замочується білизна і настоюється щонайменше півгодини. Далі одяг стирається в машинці.

Відбілювання речей перекисом водню

8. Універсальний засіб для чищення поверхонь

Розчин перекису здатний замінити звичайні засоби для миття підлог та інших поверхонь. Одна склянка тривідсоткового концентрату додається у чотири літри води. Така рідина здатна позбавити поверхні від неприємного запаху та бактерій. Можна застосовувати також до обробної дошки, посуду та робочих кухонних панелей.

Якщо розігріти розчин до 40-50 градусів, можна позбутися від забруднень на плиткових швах на кухні, у ванній. Після нагрівання рідина наноситься на шви та тримається близько п’ятнадцяти хвилин, змивається водою. Такий розчин допоможе позбавитися від забруднень на мармурових поверхнях. Для збільшення ефекту можна змішати перекис із борошном. Отримана кашка наноситься на пляму і тримається близько 12 години, після чого змивається.

Чищення поверхонь перекисом водню

9. Видалення цвілі

Вбити плісняву на стінах допоможе 33% розчин перекису водню. Його необхідно в рівних пропорціях змішати з водою та додати до пульверизатора. Рідина наноситься на поверхні, які зазнали появи плісняви. Через 10-15 хвилин необхідно змити залишки засобу та ретельно вимити чисті місця водою.

Цвіль і перекис водню

10. Дезінфекція харчових контейнерів

Пластикові контейнери з кришками чудово підходять для зберігання та транспортування їжі. Але пластик має властивість вбирати запахи. Згодом контейнери стають непридатними для використання саме з цієї причини. Щоб продовжити життя ланчбоксів і позбутися неприємного запаху, необхідно періодично обробляти їх розчином пероксиду. Водень змішується з водою та наноситься на контейнер. Після цього він ретельно миється та сушиться.

Контейнери

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:10 Середня оцінка: 5,00 із 5)
10 варіантів застосування перекису водню в побуті Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *