10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі


Навіщо прасувати білизну, якщо вона не нявкає? Якщо вам це не аргумент, читайте нашу добірку порад, які спростять і в кілька разів прискорять цю стомлюючу процедуру.

Хитрість 1. Розмір дошки має значення: чим вона ширша, тим простіше і швидше йде процес

Найпоширеніший розмір дошки для прасування 37-38 см. Наприклад, саме такі дошки продаються в Ікеї. Є дошки ще вже – 32-33 см. Ці варіанти рятують, коли місця у квартирі зовсім мало. І все ж, навіть у цьому випадку варто взяти дошку ширше – від 45 сантиметрів. З нею за один «прогін» ви зможете відгладити більше, а значить швидше. Так, наприклад, дитячу чи жіночу футболку на широкій дошці вдасться погладити лише за один прохід.

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі

Хитрість 2. Для найбільш лінивих

Цей лайфхак підійде для постільної білизни, футболок, штанів, джемперів, дитячого одягу та всіх тих речей, які мають нескладний крій та не вимагають наявності стрілок. На жаль, прийом не спрацює з речами з віскози.

  • Все просто: відразу після прання (!) дістаньте сирі речі з пральної машини і складіть їх у чарку один на одного, а потім залиште її на годину. Через годину розвісьте речі як завжди — ви побачите, що речі будуть виглядати відмінно.

Хитрість 3. Парогенератор краще звичайної праски та відпарювача разом узятих

Швидкість і легкість роботи з парогенератором зашкалюють і не йдуть в жодне порівняння зі звичайною праскою або відпарювачем. З ним ви зможете гладити і джинси, і шовкові блузки без регулювання температури та ризику пропалити тканину. Крім того, парогенератор здатний пропрасувати тканину, складену в кілька шарів (що значно економить час і сили при прасуванні, скажімо, постільної білизни).

Так, наприклад, прасування 10 сорочок, 13 дитячих футболок, 2 пар штанів зі стрілками та 5 дорослих футболок з парогенератором займає всього 15 хвилин, включаючи розігрів. Зі звичайною праскою на таку кількість речей можна витратити не менше години.

  • Відпарювач теж добрий, і для деяких сімей може стати дієвою частиною системи. Наприклад, він ідеально підходить для прасування трикотажних речей, синтетичних матеріалів, курток. Але все ж, праску він замінити не може, так як погано справляється з бавовняним і лляним одягом / білизною, рука з ним швидко втомлюється, а значить велику прасування з ним влаштувати не вийде.
  • В ідеалі варто вибрати професійний портнівський парогенератор. Наприклад, фірми Silter із силіконовою знімною підошвою. У ньому можна використовувати воду з крана, тому що є функція самоочищення від накипу, при цьому прилад відносно недорогий, потужний та легкий. Незважаючи на те, що цей парогенератор розрахований на потреби ательє, для будинку він теж підійде добре.

Хитрість 4. Навіть не намагаємося прасувати суху тканину

Гладити абсолютно сухий одяг — справа безперспективна, якщо йдеться не про непримхливі синтетичні тканини. Тому завжди змочуйте м’яті речі або використовуйте пару. Так і результат вийде краще, і процес піде набагато швидше. Як змочити тканину? Для цього ви можете обробити річ пульверизатором, потім скласти та дати полежати 5 хвилин. Також підійде і старий перевірений метод прасування через вологу марлю.

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі

Хитрість 5. Правильно стираємо та сушимо речі

Дуже багато речей можна не гладити, якщо правильно їх випрати і повісити.

  • Випрані речі потрібно розвішувати відразу і робити це акуратно, розправляючи їх;
  • Щоб на футболках та іншому одязі не залишалися складки від лозин сушарки, придбайте сушарку з товстими лозинами. Наприклад, із дерева, як у сушарки серії Борстад від Ікеї (див. фото).

сушарка ікеа

  • Додайте при пранні кондиціонер для білизни, що пом’якшує тканини;
  • Чи не «пересушуйте» речі, намагайтеся гладити їх трохи вологими (так справа піде значно швидше).

Хитрість 6. Сушильна машина і справді змінює життя

Фокус у тому, щоб витягнути теплу суху білизну відразу після сушіння. Потім його потрібно остудити в розгладженому вигляді — на плічках або на площині (можна один на одному, головне розправити речі). Ось і все: 10-15 хвилин і гладити нічого не потрібно, тільки забрати в шафу.

Хитрість 7. По можливості використовуємо більш технологічні дошки та інші пристрої

Сьогодні в магазинах є безліч девайсів для легкого прасування 😍:

1. Активна дошка для прасування з функціями, які здорово спрощують прасування одягу навіть з дуже складним кроєм та з примхливих матеріалів на кшталт шовку. Функція вдування повітря дозволяє зафіксувати білизну на прасувальній поверхні, відтягнути вологу та швидко розгладити складки. Функція видування під час подачі повітря зсередини утворює повітряну подушку, яка значно полегшує процес прасування і не деформує одяг. Функція підігріву сушить білизну та поверхню дошки для прасування під час тривалого прасування, перешкоджаючи утворенню конденсату на приладі. Коштує така помічниця від 10 000 рублів.

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі

2. Прасувальна дошка із вуглепластику. Виготовлена ​​з термостійкого перфорованого вуглепластика дошка має термовідбивні властивості, що значно покращує якість і швидкість прасування. Ціна від 10000 рублів.

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі

3. Прасувальна система. Є єдиною системою з регульованої дошки та парогенератора (див. фото нижче). Ціна прасувальних систем варіюється від 20 до 200 000 рублів.

парова прасувальна система

4. Мрія кожної господині — парова шафа. Коштує від 120 тисяч рублів.

парова шафа

5. Прасувальна шафа Effie. Реклама пристрою вражає, втім, як і ціна — 915 $.

6. Робот FoldiMate для прасування та складання (!) одягу. Щоб її придбати, потрібно спочатку записатися в лист очікування і виплатити 980 $.

робот

Хитрість 8. Застилаємо прасувальну дошку фольгою

Якщо дошка з вуглепластику не вписується до сімейного бюджету – не біда. Швидко погладити речі допоможе фольга. Просто оберніть поверхню дошки, а потім поверніть чохол на місце. Фольга відбиватиме тепло при прасуванні праскою і дозволить прасувати речі лише з одного боку.

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі

10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі

Хитрість 9. Змінюємо стратегію

Люди поділяються на два типи — на тих, які гладять все і заздалегідь, і на тих, які гладять речі лише за потреби. І для багатьох друга стратегія працює, адже багато речей не вимагають прасування, якщо їх акуратно вішати після прання, а постільну білизну можна «прасувати» за методом, описаним у Хитрощі 2.

Хитрість 10. Експлуатуємо дитячу працю 😉

Приблизно з 10-12 років діти можуть безпечно поводитися з праскою та гладити прості речі на кшталт постільної білизни та футболок. Зрозуміло, з попереднім «навчанням» та під наглядом дорослих.

Інші корисні поради

  • Завжди починайте прасувати на низьких режимах. Майте на увазі, що праски набагато швидше нагріваються, ніж остигають;
  • Якщо ви маєте дуже велике прасування, починайте з речей, які вимагають найменшої температури;
  • У будь-якій незрозумілій ситуації завжди вибирайте нижчу температуру. Наприклад, якщо виріб виготовлений із суміші тканин, то вибирайте режим для найделікатнішої з них, яка потребує нижчої температури.

А ви любите гладити? Які секрети у вас? Чи є власники новомодних високотехнологічних девайсів?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:9 Середня оцінка: 4,56 із 5)
10 способів спростити та прискорити процес прасування вдвічі Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *