10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди


Навіть якщо вам не пощастило з сусідами і частина їх викликають неприємні емоції – не завжди варто вступати з ними у відкриту конфронтацію. По-перше, агресія не фарбує нікого. По-друге, за наявності нормальних і навіть приятельських відносин з людьми по сусідству можна отримати для себе користь у різних ситуаціях. Розглядайте стосунки з сусідами не як дружбу, а як вимушену співпрацю, яка вимагає з вашого боку певних зусиль, щоб досягти гарного результату.

Не піддавайтеся на провокації

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Якщо ви бачите, що перед вами людина, яка не може впоратися зі своїми емоціями – останнє, що потрібно робити – це теж впадати у буйство та претензії. Як правило, людина, яка починає конфлікт підсвідомо вже готова зустріти агресію на свою адресу, і навіть можливо вже заготовила у відповідь пару «приємних» аргументів.

Коли ж у зворотній реакцію свої випади сусід побачить спокій і незворушність, може навіть забути, що взагалі говорив, оскільки очікував такого розвитку подій. Як би прикро вам не було — ніколи не вступайте в суперечку, навіть якщо правда на вашому боці. У моменті кривдник зрадіє, що «переміг» вас. Але коли мине час, він обов’язково зрозуміє, що виглядав негарно, хоч вголос може цього й не визнати.

Коли сусіди побачать у вас адекватну розсудливу людину, то переймуться до вас довірою та повагою. Це допоможе надалі вибудувати продуктивніший діалог.

Говоріть у справі

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Якщо ви хочете стати на позицію критика, наприклад, якщо сусідські діти голосно шумлять або хтось розводить бруд у загальних житлових зонах, то заздалегідь подумайте, про що ви говоритимете. Важливо не бути у владі негативних емоцій. Ваше головне завдання – вирішити проблему, а не вилити на голови сторонніх людей свої невдоволення.

За наявності претензій викладайте їх впевненим нейтральним тоном. Не ставте людину перед німим вибором. Тобто фрази з розряду «Ваші діти мене дістали» або «Ви взагалі збираєтеся переставати стрибати ночами?» нічого хорошого не принесуть. Позначте предмет спору, пропонуючи вирішення проблеми. Наприклад: «Я вам дуже вдячна, якщо…», «Ви мене дуже врятуєте, якщо…», «Будь ласка, допоможіть мені розібратися в…». Словом, будьте ввічливі і не пускайтеся в глузування та приховані образи.

Найчастіше, бачачи вашу адекватність, люди підуть вам назустріч. Навіть якщо доведеться попросити кілька разів. До всіх доходить не одразу і це нормально.

Беріть участь у фінансових питаннях

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Якщо в будинку чи під’їзді прийнято збирати гроші на будь-які події (весілля, події, похорон, ремонт, благоустрій прилеглих територій), то не стійте осторонь. Настане день, коли вам також знадобиться матеріальна допомога. І добре, коли сусіди, пам’ятаючи вашу участь, прийдуть на виручку. Інакше на прихильність у скрутну хвилину можна не розраховувати.

Облагоджуйте територію

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Якщо вас турбує зовнішній вигляд вашого житла, то не залишайтеся осторонь. Залучайте всіх бажаючих до облаштування території під’їзду та ділянок поруч із ним. Необов’язково вивчати інструкцію щодо вирізування лебедя з автомобільної шини. Досить дізнатися сорти невибагливих квітів та рослин, закупити насіння та у відведений час зайнятися спільною посадкою.

Колективна робота над такою прекрасною справою згуртує сусідів та допоможе налагодити стосунки. Будинок набуде покращеного вигляду, а ви – людей, на яких можна розраховувати. На додаток за невимушеною бесідою ви зможете дізнатися оточуючих краще.

Відповідайте згодою

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Якщо вам пропонують взяти участь у загальних зборах – погодьтеся. Нехай оточуючі бачать, що вам не начхати на їхні нагальні проблеми. Не потрібно бути найактивнішим громадянином, досить просто виявити розуміння та турботу про оточуючих.

Те саме стосується особистих моментів. Зараз уже навряд чи зустрінеш прохання позичити сіль чи цукор, натомість доглянути квартиру, полити квіти та погодувати кота – запросто. Ніколи не відмовляйтеся від таких завдань. Якось ви теж зберетеся у відпустку і будете спокійні, що хтось доглядає ваш будинок.

Якщо потрібно зробити ремонт

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Процес ремонту – одне з основних яблук розбрату, яке може виникнути між милими сусідами. Особливо, коли ремонт капітальний. Якщо у вас плануються невеликі ремонтні роботи, збирання меблів або навіть галаслива вечірка з нагоди дня народження – попередьте тих сусідів, які знаходяться поруч із вами.

У більшості випадків, якщо людей попередити заздалегідь і вибачитися, то вони навіть побажають вам гарного проведення часу і точно не висловлюватимуть претензії. Подайте сусіду невеликий презент, щоб згладити гострі кути. Наприклад, шоколадку чи цукерки.

Коли на горизонті намалювався капітальний ремонт, про це треба попереджати заздалегідь. Найкраще надрукувати виразне оголошення з термінами ремонту та повісити його на двері під’їзду. Не забудьте вибачитися за завдані незручності.

За наявності тварин

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Ви з точністю до 100% не зможете сказати, чим зайнятий вихованець, поки ви самі знаходитесь весь день на роботі. Якщо з’ясується, що він у вільний від господаря час займається стрибками на далекі відстані та голосно гавкає від задоволення – сусіди точно не будуть у захваті. Привчайте меншого брата до спокою під час вашої відсутності. Не пускайте виховання вихованця на самоплив. Інакше сусіди дадуть відповідь взаємністю і почнуть включати гучну музику, поки ви спите.

Те саме стосується вигулу собак. Не випускайте тварину без повідка у під’їзді та тим більше на вулиці. Звільняйте його лише у місцях, вільних від людей. Навіть якщо вихованець не агресивний – сусіди цього не знають, а хтось зовсім панічно боїться собак. У людини може статися істерика, і ви назавжди залишитеся для неї неприємною особистістю.

Слідкуйте за вихованцем і не забувайте за ним прибирати. Коли хтось дотримується чистоти, він подає гарний приклад оточуючим. У разі суперечки вас не зможуть звинуватити у розлученні бруду на території. Відповідальне ставлення до тварини дасть привід чекати на те саме від інших господарів.

Вітайтесь

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Здавалося б, елементарний пункт, але чомусь далеко не завжди люди його йдуть. Краще зайвий раз виявити ввічливість та дружелюбність до малознайомої людини, ніж залишитися в його пам’яті невігласом.

Візьміть за правило вітатись з усіма мешканцями під’їзду. Запам’ятавши такий приклад, наступного разу сусід привітається з кимось, проявить дружелюбність. І згодом під’їзд може стати приємнішим місцем, ніж був раніше. Іноді просте ввічливе вітання може пізніше послужити службу у скрутну хвилину. Вас запам’ятають як приємну людину і з більшою ймовірністю допоможуть.

Через особисте привітання якнайшвидше «додуматися» серед мешканців. Це допоможе, якщо людина переїхала зовсім недавно. Що якщо ви забудете ключ від під’їзду? Тоді сусід, який запам’ятав вас, без питань відчинить двері.

Познайомтеся із найближчими сусідами

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Під знайомством є тісніші стосунки, ніж просте привітання. Варто врахувати, що у всіх графік життя різний. Хтось працює у будні, хтось у вихідні, а хтось взагалі вночі.

Трапляється всяке. За відсутності мешканця в під’їзді або на сходовому майданчику може відбуватися щось дивне чи підозріле. Будучи у приятельських відносинах із сусідами по сходовій клітці, ви обов’язково дізнаєтесь, якщо трапиться щось не те. Якщо ж з сусідами не налагоджено теплих стосунків, то, швидше за все, вони не лізуть не в свою справу, і не донесуть до вас важливу інформацію.

Також особистий контакт дозволить бути в курсі всіх подій у домі та не відставати від життя. Якщо обмінятися із сусідами номерами телефонів, то це підвищить їхню довіру до вас. А ви зможете розраховувати на взаємовиручку у непередбаченій ситуації. Також будьте готові виявити участь, якщо сусід звернеться з особистим проханням.

Поважайте особисті межі

10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди

Не варто напрошуватись у гості, на свято чи просто чашечку чаю, якщо зрозуміло, що людина не збирається сама вас запрошувати. Для багатьох будинок – це приватний простір, у який пускають далеко не кожного знайомого. Виявіть розуміння і йдіть у гості лише тоді, коли вас покликали.

Це позбавить відповідного сусідського бажання нагрянути з непередбаченим візитом, до якого ви можете бути не готові. А ваша відмова перетвориться на сусідську образу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:2 Середня оцінка: 5,00 із 5)
10 способів потоваришувати із сусідами для власної вигоди Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *