10 продуктів, якими треба запастися для домашнього карантину
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

10 продуктів, якими треба запастися для домашнього карантину


Ви вже самоізолювалися вдома чи тільки готуєтеся? Ось 10 продуктів, якими ми рекомендуємо вам закупитися перед затяжним карантином.

Крупи

Гречка вже встигла стати одним із символів карантинної паніки. Крупи першими зникли з полиць магазинів, тому що вони дешеві та надзвичайно корисні (містять у великих обсягах клітковину, рослинні волокна, вітаміни, білки та вуглеводи). На їх основі можна готувати значний асортимент страв: каші, супи, котлети, запіканки тощо. Каші йдуть на користь людям будь-якого віку та входять до складу багатьох лікувальних дієт.

Пшонка, гречка, рис, вівсянка та більш екзотичні крупи активізують травлення, дарують швидке відчуття ситості, виводять з організму токсини та шлаки. Їх дуже зручно зберігати та вкрай просто готувати. Якщо Суворов активно нахвалював своїм солдатам перловку як потужний суперфуд — значить, і ми на ній доживемо до скасування карантину.

Крупи

Макарони

Макарони чудові тим, що їх можна подавати з десятками різних соусів, тобто їх смак вам гарантовано не набридне. Багато рецептів на основі макаронних виробів відносяться до категорії так званої «їди для комфорту», ​​тобто піднімають настрій і допомагають позбутися стресу. Цей продукт люблять більш-менш усі, у тому числі вибагливі діти, люди похилого віку та пацієнти з проблемами органів ШКТ.

З точки зору їх корисності для організму, макарони багаті на клітковину і вітаміни групи В. Вироби з твердих сортів пшениці стануть прекрасним джерелом вуглеводів, заліза, кальцію, калію, фосфору і марганцю. Макарони лежать в основі середземноморської дієти, яка мінімізує ризик діабету та серцево-судинних захворювань. Отже, їх сміливо можна включати у здорову карантинну дієту.

Макарони

Цукор, сіль, спеції

Така крихітна деталь, як дефіцит солі, може зіпсувати весь карантин і спонукати до ризикованої вилазки в супермаркет. Якщо їжа не буде посолена звичним для вас чином, вона не створить відчуття ситості та емоційного задоволення.

Відмовлятися від солодкого на час карантину теж недоцільно, навіть якщо ви боїтеся погладшати. Справа в тому, що дефіцит солодкого загрожує різкими перепадами настрою, підвищеною дратівливістю і головними болями (адже ви не хочете перетворитися на злого демона для своїх домочадців?). Від щоденного вживання морозива, тістечок та інших десертів на час домашнього ув’язнення краще утриматися — а ось ложечка цукру в ранковий чай буде дуже доречною.

Спеції взагалі є життєво важливим товаром для карантинників. Вони допоможуть урізноманітнити смак страв з того обмеженого набору продуктів, якими ми запаслися. Крім того, спеції покращують настрій та сприяють більш швидкому насиченню. Останній пункт виключно важливий, тому що під час затворництва їжу слід витрачати ощадливо.

Спеції

Консерви

Консерви прийнято критикувати з двох причин. По-перше, вміст жерстяних банок швидко втрачає вітаміни та поживні речовини. По-друге, до консервів додають надто багато солі, барвників і, власне, шкідливих консервантів.

Відповісти на це можна так: на безриб’я і рак риба. Якщо у вас немає можливості прямо зараз вийти в магазин і купити філе сьомги, ті ж шпроти стануть цілком гідною заміною на свіжий улов. Що стосується вмісту не найкорисніших інгредієнтів, ви можете перед покупкою прочитати склад і вибрати саме ту марку консервів, яка вас хоча б трохи влаштовує.

Кілька, тушонка, персики та ананаси в сиропі — закупіться про всяк випадок усім потроху. У консервах важлива у тому числі й їхня психологічна функція: вони створюють ілюзію доступу до нормальної їжі у звичайних масштабах.

Консерви

Заморожене м’ясо та риба

Доведено, що заморожене м’ясо не втрачає поживних властивостей протягом усього терміну зберігання. У магазинних умовах м’ясо зберігають до 1 року, і воно все одно залишається таким же смачним та корисним. Щоправда, умови заморожування та зберігання у різних сортів м’яса різні – але це ви з’ясуйте самі перед покупкою.

Рибу та морепродукти можна зберігати в морозилці від 6 місяців до 2 років. На жаль, чим довше продукт зберігається, тим менше корисних якостей у ньому залишається — але все одно розморожена риба буде поживнішою за умовний доширак. Також заморожені морепродукти відчутно поступаються за смаком свіжим — але ж ми не бенкет під час чуми зібралися влаштовувати, нам аби тільки карантин перечекати.

Очевидно, що заморожувати свіже м’ясо та рибу краще, ніж купувати напівфабрикати. Свіжі продукти не тільки корисніші, але ще й менш калорійні. Адже нам у неволі треба вести невпинну боротьбу проти кілограмів, що неминуче накопичуються.

М'ясо

Рослинна олія

Воно вам стане в нагоді, щоб смажити розморожене м’ясо і заправляти страви з круп. Також олії покращують травлення, підтримують у презентабельному стані нашу шкіру, нігті та волосся. Навіть звичайнісінька соняшникова олія перешкоджає розвитку онкології та захворювань органів ШКТ, знижує рівень поганого холестерину в організмі, оптимізує роботу ендокринних та статевих залоз.

А найголовніше — олія завдяки вмісту лінолевої кислоти зміцнює наш імунітет. Це підтвердять і спеціалісти з аюрведе, і чергові лікарі із районної поліклініки.

Олія

Сухі хлібці

Сухі хлібці корисніші для організму, ніж звичайний свіжий хліб. Вони містять багато клітковини, вітамінів групи В, калію, кальцію, магнію, натрію, заліза та інших корисних речовин. А ось консервантів та барвників у них немає.

Хлібці швидко та якісно втамовують голод, нормалізують травлення, сприяють виведенню шлаків та токсинів. Вони незамінні для здоров’я зубів та щелепних м’язів, практично не викликають алергій та не провокують ожиріння.

У магазинах здорового харчування представлений винятково великий асортимент хлібців на будь-який смак. Гурмани можуть закупити двадцять чи тридцять нових для себе сортів та влаштовувати щоденні дегустації.

А ще ви оціните просту та вкрай важливу перевагу хлібців: їх не треба готувати. Адже ми звикли часто і багато є поза домом. Звичка готувати кілька разів на день у сучасних міських жителів атрофувалася. І хоч карантин дає нам чудовий шанс реанімувати свої кулінарні навички — іноді так хочеться просто відкрити упаковку хлібців та згризти їх.

Сухі хлібці

Молоко із тривалим терміном зберігання

На жаль, любителям органічних продуктів, що швидко псуються, доведеться тимчасово поступитися своїми принципами. Пакетоване молоко може зберігатися до півроку, не втрачаючи своїх корисних якостей, і саме їм ми запасемося для карантину.

Молоко потрібно в першу чергу дітям, а також тим, хто звик випивати по склянці цього теплого напою перед сном, щоб прогнати безсоння. Молоко чудово поєднується з крупами і хлібцями, а також з мюслі (які ми в окрему категорію виділяти не стали, але цей продукт теж дуже доречний на карантинній полиці).

Молоко йде на користь шкірі, кісткам та зубам. Усього дві склянки цього напою на день забезпечують наш організм майже половиною добової дози кальцію. Молоко зміцнює серцево-судинну систему та сприяє виробленню гормону щастя серотоніну.

Знову ж таки, тут відкриваються чудові можливості для дегустації. Не любите коров’яче молоко — купіть мигдальне, рисове, соєве. Порівнюйте та записуйте свої враження. Коли ще нам буде шанс настільки вдумливо і без поспіху пограти в дегустаторів?

Молоко

Чай та кофе

Якісний чай містить вітаміни, а також корисні речовини таніни та катехіни. Він стимулює травлення, робить зір чіткішим, бадьорить і приємно зігріває організм зсередини. Якщо ж на карантині ви плануєте багато нервувати, купіть чай з ромашкою — він чудово знімає тривожність і навіює сон.

Кава не просто стимулює нашу фізичну та розумову активність, але ще й запускає вироблення в мозку дофаміну, гормону радості. Кофеїн розширює судини та знімає їх спазми, тому для гіпотоніків кава є продуктом першої необхідності.

І чай, і кава належать до категорії сечогінних напоїв та перешкоджають формуванню жирових відкладень на тілі.

Крім того, розпиття чаю та кави – це значні щоденні ритуали, які роблять наше життя впорядкованим та розміреним. Якщо ви вирішите на час карантину позбавити себе улюблених сортів напоїв, ви влаштуєте над собою жорстокий експеримент. Не заощаджуйте на «ерл греї» та арабіці, забезпечте собі емоційну стабільність на час самітництва.

Алкоголем в гуртовій кількості, всупереч закликам деяких медійних осіб, закуповуватися не варто. Спиртне дестабілізує нервову систему і може спричинити як панічну атаку, так і депресію. Під впливом алкоголю ви втратите контроль над апетитом та знищите тижневі запаси консервів за день. Крім того, на карантині дуже легко ненароком піти в запій і стати запеклим домашнім алкоголіком.

кава

Корм для домашніх тварин

Якщо ви купуєте вихованцю сухий корм, не варто в обстановці карантину переводити його на дієту з незвичної їжі. У вашого котика або собачки може несподівано засмутитися живіт або проявитися алергія. Як ви вчините в такому випадку — поїдете до ветеринара чи займетесь самолікуванням?

Не заощаджуйте на сушінні. Запасіться їй про запас на стільки ж днів, на скільки запасаєтеся провізією для самих себе. Коли вам потрібно буде наступного разу вибратися в магазин, ви докупите їжу одночасно і для себе, і для свого улюбленця.

Корм для тварин

Вдалого вам передкарантинного шопінгу!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:3 Середня оцінка: 3,67 із 5)
10 продуктів, якими треба запастися для домашнього карантину Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *