10 поширених помилок у плануванні кухні, яких ви можете уникнути
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

10 поширених помилок у плануванні кухні, яких ви можете уникнути


10 поширених помилок у плануванні кухні, яких ви можете уникнути

Кухня – одне з найпопулярніших і найчастіше використовуваних місць у будинку, незалежно від ваших звичок та способу життя. Чи готовите ви повноцінні обіди для всієї родини або заглядаєте лише для того, щоб перекусити, збираєте на звану вечерю всіх друзів або вранці снідаєте нашвидкуруч. Є класичним місцем зустрічей з друзями за чашкою кави або келихом вина, кухонна зона в будь-якому випадку повинна бути як красивою, так і функціональною. У цій статті ми хочемо висвітлити проблему найпоширеніших помилок у плануванні та дизайн кухні.

1. Завжди пам’ятайте про «функціональний трикутник» кухні

«Трикутником» дизайнери називають правильне розташування трьох предметів: раковини, плити та холодильника, утворюючи собою кути уявної геометричної фігури, ці предмети інтер’єру формують зону найбільшої активності на кухні, яка потребує уважного планування та забезпечення вільного доступу до неї. Як показує практика, з трьох предметів найчастіше використовується раковина, тому зверніть увагу на те, щоб від неї можна було легко переміститися як до холодильника, так і до плити, і, що важливо, до основної робочої зони.

Раковина повинна бути встановлена ​​в безпосередній близькості до водопроводу, проте, про це часто забувають і розміщують раковини, як доведеться. Щоб уникнути цієї поширеної помилки, попросіть сантехніка перенести трубу і таким чином можна буде планувати розміщення раковини там, де вам захочеться.

Завжди пам'ятайте про «функціональний трикутник» кухні

2. Обладнайте місця для зберігання
з розумом

Типова кухня, як правило, заповнена купою всяких дрібниць, часом непотрібних. Інгода, за дверцятами кухонної шафи зберігаються об’ємні, але зовсім не потрібні предмети, які займають багато дорогоцінного місця. Влаштувати зберігання кухонного начиння так, щоб воно не займало багато місця, але при цьому було завжди доступне, — непросте завдання. Справа в тому, що вбудовані модулі є досить дорогими і часто помітно зменшують робочу зону на кухні. Ще одна велика помилка при плануванні кухні – безграмотне використання простору для зберігання.

Майже кожен дизайн проект Кухня має неправильно спланований, і тому просто втрачений, простір, який можна було б використати, ретельно продумавши заздалегідь. Якщо у вас невелика кухня, розгляньте варіант довгих верхніх ящиків, що вбудовуються, в них можна буде організувати зберігання. Прикрасьте ящики молдингом та розмістіть там системи локального освітлення або невеликі рослини. Пам’ятайте, що ви можете використовувати простір над холодильником, не втрачайте потенційно придатних для зберігання сантиметрів.

Устаткуйте місця для зберігання з розумом

3. Розширюйте робочу поверхню

Одна з головних проблем при плануванні кухні – це нестача робочої поверхні. Враховуючи всі звичайні роботи, що виконуються при приготуванні їжі, а також необхідність зберігання приладів, ми, безсумнівно, прийдемо до висновку, що чим більше горизонтальної поверхні, придатної для роботи, буде на кухні, тим краще. Способів вирішити це завдання багато, наприклад, встановити «острів» або барну стійку.

Розширюйте робочу поверхню

4. Недостатнє висвітлення

Кухня — одне з тих приміщень, в яких убоге освітлення абсолютно неприпустимо. І це не лише питання дизайну інтер’єру та створення затишної атмосфери, але й питання безпеки, коли мова заходить про використання гострих приладів для приготування їжі. В ідеалі кімната потребує трьох типів освітлення: загальне світло на приміщення, спрямоване – на робочий стіл та світлові акценти для створення потрібної атмосфери. При плануванні розміщення ламп, в першу чергу, оцініть кожну зону кімнати і те, наскільки вона потребує додаткового підсвічування. Ретельно продумайте, як найкраще забезпечити освітленість всіх робочих поверхонь, для цього ви можете використовувати поодинокі підвісні лампи або цілу групу міні-ламп, якщо це виправдано метою підкреслити стиль і затишок вашої кухні. Такі підвісні світильники чудово виглядають над раковинами, а їхні міні-версії, розташовані групами, гармонійно доповнюють барні стійки та «острівні» частини кухні. Не забудьте і про додаткове підсвічування нижньої групи шаф, це дуже функціонально та стильно. І, нарешті, коли робота з основними зонами завершена, виявіть фантазію та доповніть інтер’єр невеликими світловими акцентами, вони внесуть індивідуальність та стиль.

Недостатнє освітлення

5. «Фартук» потрібний не тільки
у зоні плити

Зазвичай, при розробці дизайн-проекту кухні, при складанні бюджету, така деталь, як стіна за раковиною залишається поза увагою або її планування залишають на останній момент, а подекуди взагалі не беруть до уваги. Така помилка зазвичай спрощує життя та береже гроші під час ремонту, але значно ускладнює та обертається новими витратами після. Уявіть на хвилину кількість вологості, пари, жирних бризок, які щодня неминуче з’являються на будь-якій кухні, і ви зрозумієте, чому установка захисної поверхні, так званого «фартуха», необхідна не тільки за плитою, але і по всьому периметру робочої зони. Значно простіше видалити бруд та жир із захисного покриття (зробленого з плитки, металу, пластику), ніж зі шпалер.

«Фартук» потрібний не лише у зоні плити

6. Не забудьте про вентиляцію

Навіть найвишуканіший інтер’єр кухні повністю втрачає свою чарівність, якщо він є сусідами з поганими запахами. Якщо ви коли-небудь помічали в когось будинку запах риби, яку смажили вчора ввечері, ви розумієте важливість хорошої системи вентиляції. Як правило, недорогі системи лише ганяють по колу несвіже повітря, тоді як хороші дійсно очищають його і навіть допомагають зберігати чистоту кухні.

Якісна вентиляція допоможе продовжити термін служби вашої побутової техніки, а якщо у вашому будинку кухня з’єднана зі їдальнею або вітальнею, то без хорошого очищення повітря просто не обійтися.

Не забудьте про вентиляцію

7. Правильно підбирайте «острів»

Коли ми говоримо про кухні з острівною частиною, то зазвичай, в першу чергу, думаємо про додаткове місце зберігання, а також робочу поверхню і ще один обідній стіл. Однак врахуйте, що «острів» займає дуже багато місця. Неправильний підбір цього предмета меблів або його некоректне розміщення може стати справжньою катастрофою, особливо в робочій зоні, яка буде захаращеною. «Острова», які ускладнюють швидкий доступ до раковини, холодильника, плити або інших найважливіших робочих зон, утворюють вузькі проходи – справжня неприємність на кухні. «Острів» повинен бути як мінімум 120 см завдовжки і не менше 60 см завширшки, і на кухні також має залишатися достатня кількість простору для переміщення та комфортної роботи.

Правильно підбирайте «острів»

8. Не забудьте про відро для сміття

У сучасному світі, з появою технологій переробки сміття, питання утилізації домашніх відходів – це більше, ніж просто прикріплене на кухні відро для сміття. Сьогодні в кожному будинку обов’язково має бути цебро, спеціально розроблене для первинного сортування сміття. Не забудьте про цей маленький, але важливий пункт при розробці дизайн-проекту кухні.

Не забудьте про відро для сміття

9. Не женіться за модою

Незважаючи на те, що цю помилку можна і не вважати такою, в інтер’єрі не завжди виправдана гонка за модою та супер-новими технологіями. Як правило, наймодніший колір сезону і самий трендовий дизайн актуальні недовго і цілком ймовірно, згодом вам перестають подобатися, а ось гроші, вкладені в їх створення вже не повернути.

Не женіться за модою

10. Співробітничайте з професіоналами

Одна з найпоширеніших помилок розробки дизайну – це повна впевненість у тому, що ви самі зможете правильно спланувати свою кухню, без участі досвідченого дизайнера інтер’єрів. Як правило, такі починання обумовлені бажанням заощадити, але на практиці виходить, що непрофесіонал робить такі помилки, виправлення яких виливається в ще більші витрати, і грошей, часу і енергії. Існують такі види робіт, у яких залучення професіонала – це не забаганка, а питання забезпечення безпеки та якості роботи. Дизайнери інтер’єру мають знання в області останніх трендів, нових ідей, особливостей різних виробників, що допомагає їм виявити ваші індивідуальні потреби, об’єднати та оформити їх у грамотних дизайн-проект, який буде повністю відповідати вашому смаку.

Співробітничайте із професіоналами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.