10 ідей, які легко повторити
Адже вам знайоме це по-дитячому радісне очікування Нового року? Передсвяткова метушня, вибір подарунків, підготовка до новорічної ночі… Хочеться, щоб все було ідеальним, у тому числі святковий стіл. Тільки давайте все-таки робити ставку не на кількість страв, а на естетику — стильну сервірування столу, що налаштовує на потрібну хвилю. Поїхали!
1. Ялинкові прикраси
Їм знайдеться місце не лише на ялинці – для сервірування стануть у нагоді не менше. Розсипте по столу блискітки, прикрасьте іграшками цукерницю, покладіть по кульці в тарілку кожного гостя або використовуйте їх як підставки для іменних карток.
2. Ще трохи деталей
З іменними картками сервірування виглядатиме завершено, а ще – не виникне незручних ситуацій із розсадженням. Окрім імені напишіть на картці індивідуальні побажання – гості приємно здивуються. А можете біля кожної тарілки покласти бонбоньєрку із маленьким сюрпризом. Що сховати всередині неї – новорічний пряник чи ялинкову іграшку – вирішувати вам.
3. Новорічна композиція
На круглому столі найкраще зробити декоративну новорічну композицію у формі кола. Для її основи можна використовувати тонкі сухі гілки або хвою, а всередину поставити кілька свічок різної висоти.
Для прямокутного підійде витягнута композиція. Довге кашпо або дерев’яний ящик декоруйте гілочками ялинки, зимовими ягодами, намистами, свічками та блискітками. Експериментуйте!
4. Правильний вибір посуду
Тарілки, які використовуєте щодня, сховайте подалі. Робіть ставку на класичний білий сервіз або з тематичним новорічним візерунком – і той, і інший варіант будуть виграшними. Найголовніше – підготуйте тарілки та келихи «до ефектного виходу»: відполіруйте їх до блиску паперовими рушниками: адже вони добре вбирають вологу.
5. Акцент на текстиль
Вам знадобляться: скатертина, доріжка з новорічним принтом та текстильні серветки для кожного гостя. І тримайте напоготові одноразові паперові рушники: за потреби ними можна буде швидко витерти розлите шампанське.
6. Декор тарілок та столових приладів
Якщо кілець для серветок у вашому будинку не виявилося (не встигли або забули купити), гарне рішення використовувати атласну стрічку. Якщо ви дотримуєтеся еко-стилю, цілком може підійти і мотузка: загорніть столові прилади в одноразову серветку сервіровки і перев’яжіть мотузочком. Поруч можна покласти новорічний пряник, ялинкову іграшку і навіть суху гілочку.
7. Більше свічок
Свічки вже давно сприймаються нами як обов’язковий атрибут Нового року – у святкову ніч без них не обійтись. Високі канделябри або невеликі свічники з перфорацією зроблять новорічну вечерю справді чарівною. А якщо хочеться чогось нехитрого, розставте по всьому столу свічки-пігулки – ці малюки зададуть потрібний настрій.
8. Тема природи
Розставте на столі фігурки тварин (це може бути символ року, сови, північні олені), прикрасьте цукерницю шишками і зимовими ягодами. І не забудьте про хвою – її неповторний запах дозволить сповна відчути наближення Нового року.
9. Прикраси над столом
Декоративний вінок можна вішати не лише на двері. Чому б йому не ширяти в новорічну ніч над столом? Вінок можна замінити на ялинкові іграшки – результат буде не менш ефектний. Підвісьте різнокольорові кулі, шишки або сніговики до люстри чи стелі. Для цього використовуйте атласну стрічку або прозору волосінь.
10. Декор стільців
І не забудьте про деталі! Приділіть увагу декору стільців – вони стануть чудовим доповненням святкового сервірування. Спробуйте прив’язати до спинок стільців кілька яскравих стрічок, а на їхніх кінцях закріпити шишки. Також стільці можна прикрасити гірляндами, ялинковими кулями або хвойними міні-вінками.