10 дизайн-підказок та 40 фото інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

10 дизайн-підказок та 40 фото інтер’єрів



Кухня площею 25-30 кв. м дозволяє здійснити безліч планувальних, декораторських та технічних можливостей, але водночас викликає й безліч питань. Тим більше, що часто таке просторе приміщення використовується як багатофункціональний, а не утилітарний простір — як кухня-їдальня, кухня-вітальня або навіть кухня-їдальня-вітальня. У цьому матеріалі ми сформулювали 10 підказок, які допоможуть вам уникнути помилок та ефективно розпорядитись доступними метрами.

10 порадою з облаштування великої кухні 25-30 кв м

Порада 1. Розставте робочі точки недалеко одна від одної

Часта помилка в облаштуванні просторих кухонь — недотримання правила «робочого трикутника». Особливо це стосується холодильника, який часто ставлять на відстані. Щоб кухня вийшла зручною, і вам не доводилося перебігати з місця на місце з продуктами на руках під час приготування, потрібно розмістити всі три вершини робочого трикутника поряд і так, щоб між ними не було перешкод на зразок обіднього столу.

  • Між миттям та плитою може бути відстань від 60 до 180 см, а між миттям та холодильником – від 45 см до 2 метрів. Чим менша відстань між робочими точками, тим зручніше вийде кухня.

Інтер'єр кухні-вітальні

Порада 2. Ідеальне планування – П-подібне

З погляду того самого «робочого трикутника», саме П-подібне планування є ідеальним рішенням для кухні 25-30 кв. м, тому що дозволяє мати все необхідне буквально під рукою.

Правда, якщо ви не плануєте оснащувати кухню островом (про нього розповімо трохи нижче), то П-подібний гарнітур варто спроектувати невеликого розміру, щоб між тумбами залишався прохід не більше 120 см, інакше перевага П-подібного планування втрачається.

Для суміщеної кухні-вітальні або кухні-вітальні-їдальні слід вибрати більш компактні планування, наприклад, Г-подібну (підходить для прямокутних кухонь), дворядну (для вузького приміщення) або лінійну (у поєднанні з островом/півостровом).

Г-подібна кухня

Порада 3. Острів або півострів – гарантія супер-зручності

Одним із бонусів кухні площею 25-30 кв. метрів є можливість обладнати кухню островом — багатофункціональним столом для кухонних робіт та зберігання. Завдяки йому ви зможете створити ідеальний «робочий трикутник» незалежно від того, в якій формі збудовано ваш гарнітур. Нижче представлена ​​вибірка фото великих кухонь з різними плануваннями та островом (дизайнер Женя Жданова).

Г-подібна кухня з островом

П-подібна кухня з мобільним острівцем

П-подібна кухня з мобільним острівцем

П-подібна кухня з мобільним острівцем

П-подібна кухня з мобільним острівцем

Острів може бути оснащений як мінімум плитою та барною стійкою і як максимум — плитою, барною стійкою, мийкою, міні-холодильником та/або винною шафою. А ще острів добре ділить місце на зони — кухню, їдальню і вітальню.

  • Головне правило вибору острова: проходи навколо нього мають бути не менше 1 метра завширшки, а його форма має повторювати форму приміщення.
  • Якщо ви використовуєте кухню тільки як робоче приміщення або як кухню-їдальнюострів може бути великим. Якщо ж ви облаштовуєте кухню-вітальню, підійде компактний острів розміром не більше 100×120 см або півострів. Півострів (див. фото) – цей той самий острів, але одним торцем упирається в стіну або гарнітур.

Острів на кухні 25 кв.  м

Порада 4. Створіть рівномірне освітлення

Навіть сама ідеально обставлена ​​кухня може стати незатишною та незручною, якщо ви неправильно сплануєте її освітлення. На 25-30 квадратах воно має бути рівномірним, не тьмяним, але й не надто яскравим. Щоб цього досягти, крім стельової люстри слід використовувати додаткові джерела світла. Найкраще підійдуть точкові світильники, розставлені по периметру стелі на відстані приблизно 30-70 см один від одного. До речі, ними можна висвітлити не все приміщення, а лише робочу зону. Також для створення рівномірного світла можна використовувати настінні бра і торшери.

Кухня 25 кв.  метрів

  • В ідеалі люстру слід розмістити не в центрі кухні, а над обіднім столом (на висоті 70-90 см від стільниці), добре, якщо вона буде багаторіжковою. Таким чином, ви не тільки висвітлить столову зону, але й візуально розділіть простір.
  • Острів найкраще висвітлювати парою-трійкою підвісів лаконічного дизайну.
  • Своє підсвічування обов’язково має бути в робочій зоні – над стільницею та над навісними шафами.
  • Якщо кухня об’єднана з вітальнею, то вітальню зону слід обладнати не лише загальним освітленням, а й самостійним. Торшери та настільні світильники створять затишок та зроблять просторе приміщення більш камерним.

Дивіться також матеріал: Дизайн кухні в приватному будинку.

Порада 5. Виберіть потужну витяжку

Завдяки потужній витяжці запахи не завадять відпочиваючим у вітальні/їдальні і не просочать оббивку меблів, штори, килим та інший текстиль.

  • Для кухні 25-30 квадратів необхідна купольна (!) витяжка продуктивністю 1300-1600 м³/годину (що більше, то краще).

Велика витяжка

Порада 6. Щоб не ускладнювати збирання великої кухні, відмовтеся від непрактичних поверхонь

Підтримувати велику кухню набагато складніше, ніж стандартну. Тим більше, якщо йдеться про суміщену кухню-вітальню або кухню з парадною їдальнею, адже безлад у робочій зоні псує загальний вигляд кімнати. Ось кілька корисних порад, які допоможуть вам створити кухню, яку легко чистити та складно забруднити.

  • Відмовтеся від фасадів, стільниці, фартуха та підлоги темних відтінків (чорного, графітового, темно-коричневого, темно-зеленого та темно-синього). Пил, крихти та плями на темних поверхнях (особливо глянцевих) дуже помітні.
  • Віддайте перевагу штучному, а не натуральному каменю для облицювання стільниці та фартуха. Інші відповідні варіанти — плитка та дерево (для стільниці).
  • Найпрактичніший матеріал для обробки підлоги – плитка або керамограніт. На кухні-вітальні цим матеріалом можна обробити лише робочу зону, а решту приміщення будь-яким іншим матеріалом. Різне оздоблення підлоги не тільки полегшить прибирання, а й зонує простір.

Різне оздоблення підлоги на кухні-їдальні

Порада 7. Відмовтеся від навісних шаф повністю або частково

Якщо нижні тумби і острів вміщують більшість кухонного начиння і бакалії, відмовтеся від навісних шафок (на одній-двох стінах) або замініть їх парою-трійкою відритих полиць. Це рішення дозволить вам зберегти відчуття простору та візуально полегшити інтер’єр.

Кухня без навісних шаф

Порада 8. Зонуйте простір на робочу, їдальню та/або вітальню зону

Щоб інтер’єр поєднаної кухні виглядав упорядковано, і перебування в будь-якій частині кімнати було комфортним, її потрібно розділити на зони: кухню, їдальню та вітальню. Ось кілька ідей, як це можна зробити:

  • Оформити стіни, підлогу та/або стелю у зонах різними матеріалами або у різних кольорах. Приклад: плитка на підлозі на кухні + паркетна дошка у вітальні, або, скажімо, темно-бежеві стіни на кухні та світло-бежеві у їдальні.
  • Розмежувати зони стельовими балками, підвісними конструкціями.
  • Використовувати як розмежувач меблі: острів, диван, крісла, барну стійку, стелажі та ін. Нижче наведений вдалий приклад зонування кухні площею 30 кв. метрів зі їдальнею та вітальнею.

Інтер'єр 30-метрової кухні-їдальні

Інтер'єр 30-метрової кухні-їдальні-їдальні

Інтер'єр 30-метрової кухні-їдальні-їдальні

  • Вибудувати перегородки зі скла, дерева, гіпсокартону та ін.;

Перегородка в інтер'єрі кухні-їдальні

  • Встановити розсувні двері;

Розсувні двері

  • Поставити ширми;
  • Повісити фіранки;
  • Розстелити килим у зоні їдальні/вітальні.

Зрозуміло, всі зони (вітальню, кухню та їдальню) має щось поєднувати, наприклад, кольорова гама, оздоблення, стиль інтер’єру, текстиль та ін.

Порада 9. Прикрасьте кухню великими предметами декору

На великій кухні дрібні аксесуари губляться і лише захаращують простір. Більш виграшно на 25-30-метровій кухні виглядатимуть великі предмети декору. Наприклад, можна повісити великий круглий циферблат над столом/витяжкою, на стіни повісити одну-дві картини середнього або великого формату, прикрасити інтер’єр парою високих та пишних рослин.

Інтер'єр кухні-їдальні

Рослини в інтер'єрі кухні

Порада 10. Не забувайте, що на такій просторій кухні ви можете дозволити собі більше, ніж зазвичай.

Простора кухня дозволяє вам не обмежуватись ні у виборі кольорової гами, ні принтів, ні фактур, ні декоративних чи архітектурних елементів. Так, наприклад, для оформлення інтер’єру ви можете використовувати шпалери або штори з великим принтом, не боячись того, що простір зменшиться. Замість легких столу та стільців, ви можете використовувати ошатні та масивні.

Масивний обідній стіл в інтер'єрі кухні

А замість хитромудрих біло-бежевих тонів використовувати насичені і навіть темні тони, складніші поєднання кольорів. Нижче представлений приклад дизайну 30-метрової кухні-вітальні в жовто-синій гамі та контрастними деталями (дизайнер Надя Зотова).

Кухня-вітальня у жовто-синій гамі

До речі, насичені відтінки, особливо теплі (червоний, теракотовий, коричневий, жовтий), зможуть створити на просторій кухні відчуття камерності.

Інтер'єр кухні в коричневих тонах

Крім того, ви можете прикрасити інтер’єр колонами, ліпниною, молдингами або настінними панелями буазері.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 4,64 із 5)
10 дизайн-підказок та 40 фото інтер'єрів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *